Transfery: Grecki kierunek Fabiana Drzyzgi. Reprezentacyjny rozgrywający podpisał roczny kontrakt z Olimpiakosem Pireus

Transfery: Grecki kierunek Fabiana Drzyzgi. Reprezentacyjny rozgrywający podpisał roczny kontrakt z Olimpiakosem Pireus

 

Rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga znalazł pracodawcę. W następnym sezonie będzie wystepował w Grecji, w Olimpiakosie Pireus.

27-letni rozgrywający, reprezentant Polski, Fabian Drzyzga w nadchodzącym sezonie będzie występował w lidze greckiej. Informację o podpisaniu rocznego kontraktu podali włodarze klubu Olimpiakos Pireus na swojej stronie internetowej.

 

– Możliwość reprezentowania barw jednego z najlepszych klubów w Europie  to dla mnie zaszczyt. Z niecierpliwością oczekuję gry przed grecką publicznością, o której wiem, że jest jedną z najlepszych na świecie. Wybrałem ofertę Olimpiakosu z jasnym zamiarem, zdobyć ponownie mistrzostwo kraju – komentuje  zawodnik na oficjalnej stronie klubu.


[img title=””]media/storage/images/1a4d60523f6ccfd.jpg[/img]

Drzyzga ostatnie trzy sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył mistrzostwo Polski (2015) oraz dwukrotnie wicemistrzostwo kraju (2014, 2016). Na swoim koncie ma także m.in srebro Ligi Mistrzów w Berlinie (2015) oraz czwartą lokatę w turnieju finałowym Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie (2016).

 

Z kadrą seniorską zdobył brąz mistrzostw Europy,  brązowy medal w Pucharze Świata i  najważniejszy tytuł ostatnich lat – mistrzostwo świata w 2014 roku.  Był też w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w RIO 2016.

 

Źródło: osfp.gr

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *