Transfery: Jakub Bednaruk poprowadzi od nowego sezonu Łuczniczkę Bydgoszcz

Transfery: Jakub Bednaruk poprowadzi od nowego sezonu Łuczniczkę Bydgoszcz

Łuczniczka Bydgoszcz ma nowego trenera. Klub oficjalnie potwierdził, że od nowego sezonu szkoleniowcem będzie Jakub Bednaruk. Umowa obowiązywać będzie przez dwa lata z opcją przedłużenia.

                       

W kolejnym sezonie bydgoski zespół poprowadzi jeden z najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych trenerów młodego pokolenia. Jakub Bednaruk przechodzi do miasta nad Brdą po siedmiu latach pracy w Onico AZS Politechnice Warszawskiej.

 


Jak przyznaje prezes klubu, Piotr Sieńko, próby ściągnięcia trenera Jakuba Bednaruka do Bydgoszczy trwały już bodaj 9 lat.


– Próbowałem zaprosić Jakuba do Bydgoszczy jeszcze jako zawodnika. Wybrał, co było zrozumiałe, ofertę Jastrzębskiego Węgla. Niemniej byliśmy ciągle w kontakcie. Pod kątem trenerskim zasadniczo preferowałem tzw. wątek lokalny. Sądziłem, że przerodzi się to w efekt klubu, który jest zbudowany na bazie wychowanków oraz zawodników pochodzących z okolic naszego miasta. Tym samym ważnym był aspekt szeroko pojętej lojalności oraz utożsamiania i kibiców, i sponsorów z naszą drużyną. Ciągle wierzę w zasadność takiego podejścia do budowania drużyny oraz sztabu trenerskiego. Z drugiej zaś strony jest realność. Pokazał to bezlitośnie ten sezon, który mimo ciekawego składu nam nie wyszedł. Oznacza to według mnie konieczne zmiany, aby męska siatkówka w Bydgoszczy miała powody do satysfakcji i dumy. Stąd zrodził się pomysł zaproszenie do współpracy Jakuba. Nie zdobył on jeszcze medalu, jako trener, w rozgrywkach PlusLigi, ale może stać się to u nas, bo kto nie sięga chmur, nigdy ich nie osiągnie – powiedział.

 

W tym miejscu dziękuję trenerom, którzy krótko bądź długofalowo byli z nami jako pierwsi, czyli Piotrkowi Makowskiemu, Marianowi Kardasowi oraz Draganovi Mihailovicowi. Jednocześnie życzę Jakubowi, aby kontynuował u nas filozofię swoich „wilków” – dodał prezes Sieńko.

[img title=””]media/storage/images/f9d56d94.jpg[/img]

 

W swojej karierze Bednaruk reprezentował barwy m.in. WKS Czarnych Radom, Legi Warszawa, Skry Bełchatów, BBTS-u Bielsko-Biała, Jastrzębskiego Węgla, Trefla Gdańsk. W sezonie 2007/2008 wywalczył mistrzostwo Serie A, grając w barwach włoskiego klubu – Itas Diatec Trentino.


Nowy szkoleniowiec przygodę trenerską zaczynał u boku Radosława Panasa w Warszawie. Po dwóch sezonach objął posadę pierwszego szkoleniowca, z powodzeniem prowadząc warszawską drużynę i imponując pracą z młodymi zawodnikami. Bednaruk dał się poznać jako niezwykle charakterystyczny, żywiołowy trener. Jak sam przyznaje, najwyższy czas na zmianę otoczenia.

 

Rozmowy z klubem z Bydgoszczy trwały od dłuższego czasu i nie jest to pierwszy raz, kiedy debatowaliśmy o przyjściu. Ja muszę spróbować czegoś nowego, cały czas mam masę pomysłów, a Warszawie spędziłem 7 lat. Pora na nowe wyzwania, nowe środowisko i już nie mogę się doczekać aż rozpocznę pracę tutaj – skomentował Bednaruk.

 

Klub poinformował, że do końca sezonu 2016/2017 bydgoskich siatkarzy nadal prowadzić będzie trener Dragan Mihailović i podziękował za zaangażowanie w prowadzenie drużyny i pracę włożoną w funkcjonowanie zespołu.                      

Źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl

Fot. M-volley

   

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *