Transfery: Jeden z najlepszych środkowych świata zamienia PGE Skrę Bełchatów na Diatec Trentino

O zmianie barw klubowych przez jednego z najlepszych środkowych świata spekulowano już od jakiegoś czasu. Po zdobyciu mistrzostwa Polski, Srećko Lisinac  podjął decyzję o zmianie barw klubowych.  Jego transfer do włoskiego Diatec Trentino potwierdzili oficjalnie włodarze włoskiego klubu na oficjalnej stronie internetowej.

Przygoda Serba z PlusLigą rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy już jako zawodnik PGE Skry Bełchatów grał na wypożyczeniu w AZSie Częstochowa. po sezonie spędzonym w niemieckim SCC Berlin (2013/2014) przywdział ponownie żółto-czarne barwy aż do końca obecnego sezonu. W jego dorobku jest m.in Superpuchar, Puchar Polski. Dwukrotnie kończył z PGE Skrą rozgrywki na trzecim stopniu podium, przed rokiem zdobywając srebro, by ładnym m, złotym akcentem  rozstać się z PlusLigą.

Umowa z włoskim klubem ma obowiązywać do końca sezonu 2020, a sam prezes klubu, Diego MOsna, nie ukrywa zadowolenia z pozyskania serbskiego środkowego.

– W planie mamy wzmocnienie zespołu i pozyskanie tego zawodnika to mocne uderzenie na początek. Lisinac to niewątpliwie jeden  z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji i cieszę się, że zdecydował się na grę w zespole, do którego  wniesie dużą wartość. Jest młodym, ale i doświadczonym już zawodnikiem, ponadto graczem kompletnym i motywowanym do działania.

Źródło: trentinovolley.it / inf.własna
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *