Transfery: Kevin Tillie pozostaje w PlusLidze. Od nowego sezonu będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla

Transfery:  Kevin Tillie pozostaje w PlusLidze. Od nowego sezonu będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel się wzmacnia a transferowe spekulacje stały się faktem. Francuski przyjmujący, Kevin Tillie, zasilił szeregi ekipy z Górnego Śląska.

Transfer  asa reprezentacji Francji to wzmocnienie w ekipie Jastrzębskiego Węgla, która w nadchodzącym sezonie oprócz walki o mistrzostwo kraju będzie występowała także w  Lidze Mistrzów. Kevin Tillie, który poprzednie dwa sezony spędził w ZAKSIE, pomyślnie przeszedł badania medyczne w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju, po których podpisał roczny kontrakt z klubem.

– Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” – przyznaje Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych, który jest zdania, że Tillie nie będzie miał problemu, by wkomponować się w zespół.

Powiem szczerze, że marzyłem o takim zawodniku w moim zespole. Kevin wszędzie gdzie grał, odnosił sukcesy. W Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach uniwersyteckich i był wybierany najlepszym graczem ligi. W Turcji z Arkasem Izmir wywalczył tytuł mistrzowski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie triumfował w PlusLidze. Ponadto, z reprezentacją Francji wygrał Ligę Światową i Mistrzostwa Europy. Jego wybitne umiejętności, jakość w grze, to jest coś, czego potrzebujemy w naszym zwycięskim zespole – podkreśla selekcjoner.

[img title=””]media/storage/images/a50a52962309183.jpg[/img]

Przyjmujący Les Bleus, który przez większość czasu gry w Kędzierzynie stanowił o sile zespołu, zdobył dwa tytuły mistrza Polski, triumfował z ZAKSĄ w Pucharze Polski, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego przyjmującego tejże imprezy.

Do PlusLigi Kevin Tillie trafił z tureckiego Arkasu Izmir. Wcześniej siatkarz występował na parkietach ligi francuskiej, włoskiej, dwa sezony spędził w Kanadzie, przez rok grał w lidze uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych. Problemy zdrowotne wykluczyły Francuza z decydującej fazy poprzedniego sezonu ligowego.

Włodarze Jastrzębskiego Węgla jeszcze w trakcie trwania sezonu przedłużyli kontrakty z podstawowymi zawodnikami, Salvadorem Hidalgo Olivą, Lukasem Kampą, Maciejem Muzajem. Na dalszą grę w Jastrzębiu zdecydował się także środkowy Grzegorz Kosok  oraz Kanadyjczyk Jason DeRocco.

 

 

Źródło: inf.prasowa / jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *