Transfery: Kolejni Kanadyjczycy w PlusLidze. TJ Sanders nowym rozgrywającym LOTOS-u, Blake Scheerhoorn zawodnikiem Indykpolu AZSu Olsztyn

Transfery: Kolejni Kanadyjczycy w PlusLidze. TJ Sanders nowym rozgrywającym LOTOS-u, Blake Scheerhoorn  zawodnikiem Indykpolu AZSu Olsztyn

Kolejni Kanadyjczycy w PlusLidze. nowym rozgrywającym LOTOS-u został Tyler Sanders. Szeregi olsztynian zasilił także dwukrotny mistrz kanadyjskiej ligi uniwersyteckiej, Blake Scheerhoorn.

 

25-letni rozgrywający Kanady, TJ (Tyler James) Sanders  został nowym zawodnikiem Lotosu Trefla Gdańsk. PlusLiga nie jest dla niego nowością. W 2016 roku występował w barwach MKS-u Będzin. Miniony sezon klubowy spędził jednak Arkasie Izmir, który wykupił kontrakt siatkarza. Z tureckim zespołem zdobył wicemistrzostwo kraju i zakończył rozgrywki Ligi MIstrzów w czołowej ósemce.

 

Sanders jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji narodowej, w składzie na tegoroczną Ligę Światową. Występuje w roli pierwszego rozgrywającego Kanady od 2014 roku, od mistrzostw świata w Polsce.

               

Zawodnik tak komentuje swoją decyzję o  powrocie do polskiej ligi.

 

Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze, chciałem ponownie zagrać w PlusLidze, w której występowałem już w przeszłości i bardzo dobrze wspominam ten czas. Po drugie, przekonał mnie do tego trener Andrea Anastasi. Opowiedział mi o reszcie składu, zainteresował wizją drużyny, którą będziemy tworzyć i już teraz nie mogę doczekać się występów w barwach LOTOSU Trefla – deklaruje Sanders.

 

Zadowolenia z pozyskania siatkarza nie kryje szkoleniowiec LOTOS-u, który na następny sezon szykuje ciekawy skład.


TJ to bardzo interesujący rozgrywający, którego postępy obserwuję już od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i system, którym zamierzamy grać. Jego międzynarodowe doświadczenie może być ważnym elementem spajającym naszą przebudowaną drużynę i bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie Sanders będzie częścią LOTOSU Trefla – podkreśla trener.

 

 

[img title=”Blake Scheerhoorn nowym zawodnikiem AZS-u. Fot. Indykpol AZS Olsztyn„]media/storage/images/ae30371ef2aad.jpg[/img]

Kolejny Kanadyjczyk  będzie próbował swoich sił w PlusLidze. Za przyjęcie w Indykpolu AZS-ie Olsztyn będzie odpowiadał dwukrotny mistrz kanadyjskiej ligi uniwersyteckiej, Blake Scheerhoorn.

 

 

Blake cztery sezony spędził w uniwersyteckim Trinity Western University. W tym czasie dwukrotnie zdobył mistrzostwo ligi uniwersyteckiej, a w zeszłym roku został wybrany MVP całych rozgrywek. Siatkarz jest  również jednym z podstawowych zawodników młodzieżowych reprezentacji swojego kraju, a obecnie trenuje wraz z seniorską reprezentacją Kanady.

 

Zainteresowanie poczynaniami Kanadyjczyka tłumaczy szkoleniowiec AZS-u.


Od jakiego czasu śledziłem poczynania Blake w lidze uniwersyteckiej – zdradza Roberto Santilli, – Pomyślałem jednak, że nie uda nam się go zakontraktować, ponieważ ma jeszcze przed sobą jeden rok nauki na uniwersytecie. Bardzo dobrą pracę wykonał wtedy Prezes klubu, przekonując go, aby wcześniej zaczął swoją zawodową karierę. Cieszę się, że tak utalentowany siatkarz dołączy do naszego zespołu. W ciągu ostatnich dwóch lat był on jednym z najlepszych uniwersyteckich zawodników w Kanadzie, dlatego z dużą przyjemnością będzie mi się z nim współpracowało.

 

 

22-letni utalentowany zawodnik, dla którego wyjazd do Polski będzie pierwszą przygodą siatkarską poza granicami swojego kraju, podpisał z olsztyńskim klubem kontrakt na dwa lata. Zastąpi na pozycji argentyńskiego gracza, Ezequiela Palaciosa, któremu władze Klubu podziękowały za współpracę. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

 

 

 

 

źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl / lotostrefl.pl

fot.: lotostrefl.pl

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *