Transfery: Komplet na środku siatki w LOTOS-ie. Daniel McDonnell nowym środkowym w Gdańsku

Transfery: Komplet na środku siatki w LOTOS-ie. Daniel McDonnell  nowym środkowym w Gdańsku

Lotos Trefl Gdańsk  potwierdził kolejnego nowego zawodnika. Od nowego sezonu żółto-czarne barwy będzie reprezentował amerykański środkowy, Daniel McDonnell. 

Reprezentant Stanów Zjednoczonych, Daniel McDonnell, przeszedł do gdańskiej drużyny z Chaumont VB 52, z którą zdobył mistrzostwo Ligue A we Francji i dotarł do finału Pucharu Challenge.

Doświadczony 28-letni środkowy przygodę z siatkówką rozpoczął podczas studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine.  W swoim siatkarskim CV ma także grę w brazylijskim Funvic Taubate oraz Tours Fb, z którym sięgnął po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Francji, rywalizował też w Lidze Mistrzów.

Trener LOTOS-u tłumaczy, skąd  padł wybór na amerykańskiego zawodnika, który w tym sezonie ma szanse na występ zarówno w Lidze Światowej, jak i w Pucharze Wielkich Mistrzów  ze swoją reprezentacją.

– Na francuskim rynku można znaleźć wielu siatkarzy różnych narodowości, którzy już prezentują wysoki poziom, a wciąż chcą podnosić swoje umiejętności. Tak było choćby przed trzema laty z Murphym Troyem i jestem pewien, że tego typu graczem jest również jego rodak. Daniel to bardzo interesujący środkowy, który na pewno podniesie poziom rywalizacji w naszej drużynie na swojej pozycji, a to z kolei powinno przełożyć się na poprawę gry całego zespołu – ocenił Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Bardzo się cieszę, że dołączę do zespołu LOTOSU Trefla. O klubie, mieście i gdańskich fanach słyszałem wyłącznie dobre rzeczy. Jestem szczęśliwy, że będę mógł grać w PlusLidze, jednej z najsilniejszych lig na świecie, w której hale wypełniają się wspaniałymi kibicami. Ogromny wpływ na moje przenosiny do Gdańska miała oczywiście osoba Andrei Anastasiego. Jestem przekonany, że pod okiem takiego szkoleniowca, który może być wspaniałym liderem dla całego zespołu, podniosę swoje umiejętności, dzięki czemu będę mógł jeszcze bardziej pomóc mojej nowej drużynie. Nie mogę doczekać się realizacji wyzwania, jakim jest dla mnie gra w zespole żółto-czarnych – zapowiada McDonnell.

Amerykanin będzie rywalizował na środku siatki z Piotrem Nowakowskim (transfer z Asseco Resovii Rzeszów) oraz Wojciechem Grzybem i Patrykiem Niemcem (obaj przedłużyli umowy z klubem).

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. lotostrefl.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *