Transfery: Koniec trzyletniej współpracy Michała Filipa z warszawskim klubem

Transfery:  Koniec  trzyletniej  współpracy Michała Filipa  z warszawskim klubem

Zmian w szeregach ONICO Warszawa ciąg dalszy. Po tym jak klub  poinformował o zakontraktowaniu dwóch reprezentantów kraju, Damiana Wojtaszka i Wojciecha Włodarczyka, ze stołeczną drużyną żegna się atakujący Michał Filip.

 

Po trzech latach występów w  stołecznych barwach, klub opuszcza atakujący Michał Filip, który  od nowego sezonu będzie wzmocnieniem dla Cerradu Czarnych Radom.

Młody, perspektywiczny atakujący trafił do Warszawy w sezonie 2014/2015 ze swojego macierzystego klubu – Asseco Resovii Rzeszów. Michał Filip przez trzy sezony w drużynie ze stolicy rozegrał 94 mecze (329 setów). Zdobył dla Inżynierów 1366 punktów: 1109 atakiem (skuteczność: 47%), 84 zagrywką i 173 blokiem.

– Dziękujemy Michałowi za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w nowym miejscu – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Michał to bardzo dobry zawodnik, prezentujący odważną i widowiskową siatkówkę. Uznaliśmy jednak, że po trzech sezonach nadszedł czas na zmiany – dodała.

– Dziękuję władzom klubu za szansę, jaką otrzymałem na początku mojej przygody z PlusLigą – skomentował Michał Filip. – Dziękuję kolegom z zespołu i członkom sztabu szkoleniowego za dobrą i owocną współpracę. I co najważniejsze: dziękuję kibicom za doping i wsparcie. Do zobaczenia w nowym sezonie, ale już w innych barwach – uśmiechnął się Michał

 Warszawski klub przechodzi gruntowną  „modernizację” w składzie i strukturach. Od  sezonu 2017 / 2018 będzie występował w PlusLidze pod nową nazwą ONICO Warszawa. Pierwszym nabytkiem jest trener Stephane Antiga, którego wspomagał będzie znany ze współpracy z PGE Skrą Bełchatów, Fabio Storti. Do tej pory nowe umowy zostały zawarte ze środkowymi Andrzejem Wroną i Jakubem Kowalskim.  Od nowego sezonu w barwach ONICO  zobaczymy  francuski talent na rozegraniu, Antoine'a Brizarda oraz dwóch reprezentantów kraju Damiana Wojtaszka i Wojciecha Włodarczyka.

 

Żródło: inf.prasowa / onicowarszawa.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *