Transfery: LOTOS pozostał bez drugiego trenera. Wojciech Serafin opuszcza klub po ośmiu latach współpracy

Transfery: LOTOS pozostał bez drugiego trenera. Wojciech Serafin opuszcza klub po ośmiu latach współpracy

Czas na zmiany także dla Wojciecha Serafina, który w nowym sezonie nie będzie już asystentem Andrei Anastasiego.

Przygoda Wojciecha Serafina z gdańskim klubem trwała osiem lat. W 2007 roku grając jako przyjmujący, pomógł ówczesnemu Treflowi w jego premierowym awansie do PlusLigi i został w nim również na kolejny sezon. Następnie występował w barwach Delecty Bydgoszcz, ale kiedy żółto-czarni znów znaleźli się w gronie najlepszych drużyn w kraju, ponownie zasilił on szeregi LOTOSU Trefla. W sezonie 2011/2012 postanowił zakończyć karierę zawodniczą ale w klubie pozostał nadal, już w innej roli.

Od 2012 roku aż do zakończenia obecnego sezonu wspomagał pierwszego trenera. Najpierw był asystentem Dariusza Luksa, później Radosława Panasa, a od sezonu 2014/2015 – Andrei Anastasiego.

Serafin zdecydował się na odejście z LOTOS-u, by realizować się jako pierwszy trener  innego zespołu.

Wojtek zrobił dla klubu bardzo wiele, zarówno jako zawodnik, jak i członek sztabu. W pełni rozumiemy jego dążenie do samorealizacji i spełniania kolejnych ambitnych założeń. W roli drugiego trenera dał się poznać jako znakomity fachowiec i wierzymy, że w roli pierwszego szkoleniowca również świetnie się odnajdzie. Życzymy mu powodzenia na nowej drodze trenerskiego życia i wierzymy, że w przyszłości ponownie się spotkamy. W Gdańsku zawsze będzie mile widziany! – komentuje Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla.

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. lotostrefl.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *