Transfery: Luca Vettori zmieni barwy klubowe

26-letni atakujący reprezentacji Włoch po trzech latach współpracy żegna się z Modeną. Luca Vettori od następnego sezonu będzie bronił barw Diatec Trentino.

 

Włoski atakujący w Modenie, do której przyszedł z Piacenzy, występował od 2014 roku i z klubem tym zdobył w sezonie 2015/16 mistrzostwo Włoch. Miniony sezon nie był jednak udany dla siatkarzy Modeny, których zabrakło zarówno w finale ligi włoskiej, jak i w składzie turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że zarząd klubu postanowił zmienić coś w drużynie. O odejściu Luci Vettoriego mówiło się już dawno, ale nie była znana jego klubowa przyszłość. Nie trzeba było długo czekać na hit transferowy w lidze włoskiej – atakujący związał się trzyletnim kontraktem z srebrnymi medalistami mistrzostw Włoch.

 

Sam zainteresowany mówi, że zmiana barw klubowych będzie dla niego dużym wyzwaniem i nie może się doczekać współpracy z trenerem i kolegami reprezentacyjnymi, Simone Giannellim i Filippo Lanzą. Również Angelo Lorenzetti, pierwszy trener Trentino, zdaje się być zadowolony z tego transferu: – […]Jestem przekonany, że Luca dużo wniesie do zespołu, nie tylko na boisku, ale również w szatni. Doświadczenie zdobyte w ostatnich sezonach z pewnością sprawi, że będzie przydatny dla naszej drużyny. – ocenił szkoleniowiec srebrnych medalistów ligi włoskiej.

 

Źródło: inf.własna/ legavolley.it

Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *