Transfery: Lukas Tichacek z nową umową w Asseco Resovii Rzeszów

Transfery: Lukas Tichacek  z nową umową  w Asseco Resovii Rzeszów

 

Asseco Resovia Rzeszów  domyka skład na nadchodzący sezon. W Rzeszowie nadal za rozegranie odpowiedzialny będzie Lukas Tichacek, który podpisał nową umowę  na sezon z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Czeski rozgrywający Lukas Tichacek, występuje w barwach Pasów nieprzerwalnie od 2011 roku. Zanim trafił do stolicy Podkarpacia, zdobywał doświadczenie w VK Dukli Liberec, której jest wychowankiem. Z tym klubem wygrywał mistrzostwo Czech (2001, 2003), Puchar Czech (2001) oraz  trzecie miejsce w Pucharze CEV (2005).  Pięć lat spędził w niemieckim VfB Friedrichshafen (2006 – 2011), skąd przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów, z którą  zdobył dotychczas pięć medali mistrzostw Polski oraz srebro Ligi Mistrzów.

Lukas Tichacek będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie ze swoim młodszym kolegą, powracającym z wypożyczenia Michałem Kędzierskim. W sobotę oficjalnie poinformowano, że z rzeszowską drużyną rozstaje się  Fabian Drzyzga.

[img title=””]media/storage/images/85a0e6.jpg[/img]

Lada moment poznamy cały skład czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Przede wszystkim nastąpiła zmiana na stanowisku selekcjonera. Stery w Rzeszowie objął włoski szkoleniowiec, Roberto Serniotti, który podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Ponadto z wypożyczenia do Espadonu Szczecin powrócił środkowy Łukasz Perłowski. Klub zakontraktował także byłego reprezentanta kraju, atakującego Jakuba Jarosza oraz libero Pawła Ruska a na kontynuowanie współpracy zdecydowali się Thibault Rossard, John Gordon Perrin, Jochen Schops i Marcin Możdżonek.

Z rzeszowskim klubem pożegnali się także Gavina Schmitt, Frederick Winters, Thomas Jaeschke, Marko Ivovic, Damian Wojtaszek i Piotr Nowakowski.

 

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *