Transfery: Marias Kardas po ośmiu latach opuszcza Łuczniczkę Bydgoszcz

Transfery: Marias Kardas po ośmiu latach opuszcza Łuczniczkę Bydgoszcz

Po ośmiu latach Marian Kardas kończy swoją pracę w Bydgoszczy. Trener mimo, że otrzymał propozycję dalszej współpracy w sztabie szkoleniowym, postanowił spróbować nowych wyzwań w innym miejscu jako pierwszy szkoleniowiec.

Marian Kardas do bydgoskiego klubu dołączył w 2009 roku, zostając asystentem trenera Waldemara Wspaniałego. W sezonie 2011/2012 funkcję II szkoleniowca, łączył z prowadzeniem zespołu w Młodej Lidze, sięgając z nim po złoty medal. W 2013 roku był pierwszym trenerem Transferu Bydgoszcz, ale w grudniu jego miejsce zajął Vital Heynen, a Kardas ponownie został asystentem. Później jako drugi szkoleniowiec współpracował z Piotrem Makowskim i Draganem Mihailovicem. Po ośmiu latach odchodzi z Bydgoszczy.

 

– Dostałem od trenera Kuby Bednaruka propozycję współpracy na kolejne sezony, za którą bardzo dziękuję. Długo rozważałem pozostanie w klubie. Decydującym elementem, który sprawił, że opuszczam Bydgoszcz okazała się możliwość pracy jako pierwszy trener w innym klubie. Przez osiem lat byłem w Bydgoszczy, były to sezony różne, wspaniałe, ale też trudne, jak ten ostatni. Odchodzę z przykrością, z rysą na sercu i nie jest to dla mnie łatwe. Bydgoszcz po Sosnowcu jest dla mnie drugim miejscem. Oddałem serce, zdrowie dla tego klubu – tłumaczy powody swojej decyzji, trener Marian Kardas.

Źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *