Transfery: Michał Kozłowski zamienia Szczecin na LOTOS Trefl Gdańsk

Transfery: Michał Kozłowski zamienia Szczecin na LOTOS Trefl Gdańsk

Dwuletnim kontraktem z zespołem LOTOSU Trefla związał się doświadczony Michał Kozłowski. Wypożyczony do innego klubu PlusLigi zostanie z kolei dotychczasowy drugi rozgrywający żółto-czarnych, Przemysław Stępień, który po okresie regularnych występów ma w przyszłości wrócić do Gdańska i stanowić o sile zespołu.

32-letni Michał Kozłowski swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w rodzinnych Gorlicach, po czym w 2000 roku rozpoczął naukę w SMS-ie Spała. W 2003 roku sięgnął po wicemistrzostwo Europy kadetów, występując w drużynie m.in. z Marcinem Możdżonkiem czy Bartoszem Gawryszewskim. W kolejnych sezonach reprezentował kolejno barwy AZS-u Olsztyn, Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle, AZS-u Nysa i Effectora Kielce, a w 2013 roku związał się z ówczesnym mistrzem Polski, Asseco Resovią Rzeszów. Pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa, a w trakcie kolejnego rozwiązał umowę z rzeszowskim klubem i kontynuował swoją karierę za granicą.

W 2014 roku trafił do najlepszej ekipy Słowenii, ACH Volley Lublana, z którą w ciągu dwóch lat wywalczył dwa tytuły mistrza kraju, dwa Puchary Słowenii oraz złoty i brązowy medal Ligi Środkowoeuropejskiej. W sezonie 2015/2016 jego trenerem był tam Bogdan Kotnik, który w nowych rozgrywkach będzie asystentem Andrei Anastasiego w LOTOSIE Treflu. Kozłowski w barwach ACH Volley grał także w Lidze Mistrzów, rywalizując m.in. właśnie z zespołem żółto-czarnych. Początek sezonu 2016/2017 rozgrywający spędził we francuskim AS Cannes, pełniąc rolę „medycznego jokera”. Jego francuska przygoda zgodnie z przepisami musiała się jednak skończyć, kiedy zastępowany przez niego Pierre Pujol wrócił do zdrowia. Rozgrywający znalazł więc angaż w Espadonie Szczecin, w którego barwach wystąpił w 17 spotkaniach.

Gracz o takiej charakterystyce jak Michał Kozłowski może być ważnym elementem każdej drużyny i cieszymy się, że w najbliższym sezonie występować będzie właśnie w naszym zespole.Nie ukrywam jednocześnie, że prowadzimy rozmowy z ciekawym rozgrywającym, który w wizji zespołu stworzonej wspólnie z trenerem Anastasim będzie jego pierwszym wyborem na tej pozycji. Michał to z kolei bardzo solidny i ograny siatkarz, którego doświadczenie zdobyte na krajowych i zagranicznych boiskach może zaprocentować w dowolnym momencie sezonu, kiedy trzeba będzie odwrócić losy meczu – powiedział Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego klubu.

Kozłowski związał się z LOTOSEM Treflem dwuletnim kontraktem. Doświadczony rozgrywający nie ukrywa  zadowolenia z powodu przenosin do Trójmiasta.

Cieszę się, że szybko udało nam się dojść do porozumienia, dzięki czemu będę mógł być częścią tego ciekawego projektu i jednocześnie podnosić swój poziom pod okiem takiego fachowca jak Andrea Anastasi. Jestem przy tym bardzo szczęśliwy, że wraz z całą rodziną, która trzy miesiące temu się powiększyła, będziemy mogli mieszkać w tak pięknym mieście jak Gdańsk – mówi Kozłowski.

Roszady na pozycji rozgrywającego mają też związek z chęcią wypożyczenia do innego klubu Przemysława Stępnia. W Gdańsku tworzy się ciekawy projekt, którego częścią od niedawna  jest pozyskany z Asseco Resovii Rzeszów, doświadczony środkowy Piotr Nowakowski czy libero Maciej Olenderek. Kibice z Trójmiasta pożegnali się z Piotrem Gackiem, który zakończył sportową karierę, Dmytro Pashytskyym, Bartoszem Gawryszewskim oraz Michałem Masnym. Żółto-czarne barwy poza Wojciechem Grzybem nadal będą reprezentowali Damian Schulz, Mateusz Mika oraz Fabian Majcherski.

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *