Transfery: Mistrz Europy juniorów w ekipie Cerradu Czarnych Radom

Transfery: Mistrz Europy juniorów w ekipie Cerradu Czarnych Radom

Włodarze radomskiego klubu rozpoczęli budowanie składu na przyszły sezon. Znalazło się w nim miejsce dla kolejnego siatkarza złotej drużyny mistrzów Europy juniorów Trzyletni kontrakt z radomskim klubem podpisał Norbert Huber.


Obiecujący 19-letni zawodnik, mistrz Europy Juniorów, Norbert Huber będzie występował na pozycji  środkowego bloku. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów mocną stroną siatkarza był blok (12 pkt) oraz serwis (8 pkt). Norbert Huber także nieźle radził sobie w ataku, notując średnią skuteczność na poziomie 57 procent. W sumie zdobył 44 punkty.

 

Zawodnik pochodzi z miejscowości Humnisk na Podkarpaciu. Siatkarskiego abecadła uczył się w Brzozowie w drużynie młodzików. Następnie trafił do drużyny kadetów AKS-u Resovii Rzeszów. Obecnie kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów z rzeszowskim klubem wywalczył brązowy medal. W turnieju finałowym rozegranym w Kętrzynie odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego blokującego.

Źródło: inf.prasowa / wksczarni.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *