Transfery: Mistrzowie Polski skompletowali zawodników na rozegraniu

Transfery: Mistrzowie Polski skompletowali zawodników na rozegraniu

Dobrze znany polskim kibicom włoski rozgrywający, Marco Falaschi, postanowił zostać w PlusLidze. Włoch spróbuje swoich sił w zespole z Kędzierzyna, gdzie zastąpi Grzegorza Pająka.

Marco Falaschi do polskiej ekstraklasy trafił po dobrym sezonie rozegranym w barwach Budvanskiej Rivijery Budvy, gdzie jego grę zauważył włoski trener LOTOS-u Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi. To właśnie z gdańskim klubem rozgrywający wywalczył srebrny medal PlusLigi oraz Puchar i SuperPuchar Polski. Po dwóch sezonach rozstał się z zespołem z trójmiasta, by zostać kapitanem beniaminka, GKS-u Katowice.

[img title=””]media/storage/images/fb0830f.jpg[/img]

Marco Falaschi podkreśla, że cieszy go możliwość spędzenia kolejnego sezonu w polskiej lidze: – Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zostać w Polsce. Bycie częścią takiego zespołu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, to dla mnie wielki honor i wyróżnienie. Mam nadzieję, że swoją grą będę mógł pomóc drużynie.

Mistrz Polski wciąż jest w fazie budowania zespołu. ZAKSA w następnym sezonie musi sobie poradzić bez kluczowych siatkarzy, jakimi byli Kevin Tillie i Dawid Konarski. Ponadto z zespołem pożegnali się Grzegorz Bociek, Dominik Witczak, Patryk Czarnowski i Grzegorz Pająk. Nowym szkoleniowcem kędzierzynian został były trener Indykpolu AZS-u Olsztyn, Andrea Gardini, a na pozycji atakującego zobaczymy Portorykańczyka, Maurica Armando Torresa.

Źródło: inf.własna/zaksa.pl
Fot.: M-volley.pl

 

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *