Transfery: Młodośc w Espadonie. Marcin Jaskuła i Adam Kacperkiewicz zagrają w nowym sezonie w Szczecinie

Transfery: Młodośc w Espadonie. Marcin Jaskuła i Adam Kacperkiewicz zagrają w nowym sezonie  w Szczecinie

Espadon Szczecin odkrył kolejne karty. Nowymi zawodnikami zostali młodzi, utalentowani zawodnicy, Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz,

 

Marcin Jaskuła to 19-letni młodzieżowy reprezentant Polski, który występuje na pozycji libero. Mierzący 179 cm wzrostu zawodnik ma na koncie wicemistrzostwa kraju w kategorii kadetów (2015) oraz juniorów (2017). Przed kilkoma dniami wywalczył z drużyną narodową awans do finału mistrzostw świata U21 w Meksyku. Ostatnie trzy sezony Jaskuła, wychowanek MOS WOLA Warszawa, spędził w drużynie 1-ligowego SMS PZPS Spała.

 

Do podpisania kontraktu z Espadonem przekonała mnie między innymi osoba trenera Michała Gogola – mówił zaraz po parafowaniu umowy Jaskuła. – To młody szkoleniowiec, który ma ciekawą wizję rozwoju drużyny oraz zbudowania składu zespołu na najbliższy sezon. Cieszę się, że będę częścią tego projektu i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej siatkarskiej przygodzie – wypowiada się z zadowoleniem zawodnik.

 

Drugim siatkarzem, który zasili szeregi Espadonu jest także 19-letni przyjmujący Adrian Kacperkiewicz. Na liście jego dotychczasowych sukcesów także znajdują się srebrne medale kadeckich (2015) oraz juniorskich (2017) mistrzostw Polski. W tym roku, w barwach 2-ligowego MOS WOLA Warszawa, którego także jest wychowankiem, mający 193 cm wzrostu Kacperkiewicz wywalczył brąz w kategorii U23.

 

Moim celem zawsze był przede wszystkim odpowiedni rozwój siatkarski oraz występy na parkietach PlusLigi. Chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i uważam, że drużyna ze Szczecina będzie dla mnie doskonałym miejscem na zdobycie niezbędnych umiejętności i doświadczenia. W zespole Espadonu znajduje się wielu wspaniałych i utytułowanych zawodników, jak choćby Dawid Murek i Michał Ruciak, od których będę się mógł bardzo dużo nauczyć. Zamierzam pokazać się z jak najlepszej strony i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy zdołam wywalczyć sobie miejsce w składzie – skomentował swoje przyjście do Szczecina Kacperkiewicz.

 

 

 

źródło: inf.prasowa pzps.pl  / volleyespadon.pl

fot.: volleyespadon.pl

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *