Transfery na kolejny sezon PlusLigi cz.2 z 2

Transfery na kolejny sezon PlusLigi cz.2 z 2

Przedstawiamy podsumowanie dotychczasowych transferowych wieści na sezon PlusLigi 2016/2017.

JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Klub przedłużył o kolejne dwa lata kontrakt ze środkowym bloku Wojciechem Sobalą. W zespole zostaje libero Jakub Popiwczak, atakujący Maciej Muzaj oraz środkowi: 27-letni Damian Boruch i 24-letni Marcin Bachmatiuk.


W zespole pojawią się dwaj nowi przyjmujący: były reprezentant Stanów Zjednoczonych, 34-letni Scott Touzinsky i 31-letni Salvador Hidalgo Oliva, o kubańskim oraz niemieckim obywatelstwie. Po rocznej przerwie do Jastrzębskiego Węgla powraca środkowy Grzegorz Kosok. Nowym rozgrywającym będzie Lukas Kampa, który ostatni sezon spędził w Cerradzie Czarnych Radom.


21-letni przyjmujący Konrad Formela wypożyczony zostaje Effectorowi Kielce. Z klubu odeszli: kanadyjski przyjmujący Toontje Van Lankvelt (kolejny sezon spędzi w koreńskim Hyundai Capital Skywalkers), środkowy Piotr Hain (przechodzi do Cuprum Lubin), izraelski libero Aleksander Szafranowicz (w kolejnym sezonie PAOK Saloniki)oraz przyjmujący Adrian Mihułka.

LOTOS TREFL GDAŃSK

Bartłomiej Kluth, atakujący LOTOSU Trefla, który poprzednie rozgrywki spędził w pierwszoligowym KPS-ie Kęty, w najbliższym sezonie zadebiutuje na plusligowym parkiecie.

Szeregi drużyny zasili mistrz świata i Europy kadetów z 2015 roku oraz reprezentant kraju w kadrze juniorów, środkowy Patryk Niemiec. Z wypożyczenia sezon w Gdańsku rozegra środkowy Dmytro Pashytskyy oraz  atakujacy Szymon Romać. Drugim libero zostaje 19-letni Fabian Majcherski.


Rozgrywający Przemysław Stępień, który z LOTOSEM Treflem Gdańsk związany jest już od sześciu lat, nadal będzie reprezentować żółto-czarne barwy. Bartosz Pietruczuk pojawi się także w gdańskiej drużynie –  23-letni przyjmujący poprzedni sezon spędził w Espadonie Szczecin.

Rozgrywający Michal Masny, były gracz Jastrzębskiego Węgla i wielokrotny reprezentant swojego kraju, podpisał z LOTOSEM Treflem roczny kontrakt.


Gdański zespół opuszczają: środkowy Karol Behrendt, przyjmujący Sebastian Schwarz (kolejny sezon spędzi w drużynie rosyjskiej Superligi, Kuzbass Kemerowo), rozgrywający Marco Falaschi (GKS Katowice), atakujący Murphy Troy.

Wypożyczeni na następny sezon zostają: Mateusz Czunkiewicz (Łuczniczce Bydgoszcz), Artur Ratajczak.

ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ

Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał będzie wychowanek bydgoskiego klubu – przyjmujący Kacper Bobrowski. Na tej pozycji pojawią się również Igor Yudin, który po kilku latach powraca do Polski, oraz Jakub Rohnka. Swoje kontrakty przedłużyli Wojciech Jurkiewicz i Wojciech Ferens. Na rozegraniu pojawi się Patryk Szczurek, na ataku Bartosz Filipiak oraz Marcel Gromadowski.


Zespół opuścili: dwaj rozgrywający – Murilo Radke (przechodzi do brazylisjkiego Montes Clares Volei) oraz Nikodem Wolański (zagra w belgijskim Noliko Maaseik), środkowy Grzegorz Kosok, przyjmujący – Łukasz Wiese, Dawid Murek i Michał Ruciak, atakujacy – Jakub Jarosz i Bartosz Krzysiek oraz libero Tomasz Bonisławski.

MKS BĘDZIN

Szeregi zespołu zasili mierzący 204 cm Mateusz Kowalski, 19-latek mający na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, a także złoto mistrzostw Polski juniorów i środkowy Krzysztof Rejno, libero Michał Potera. Z włoskiego klubu BAM MondovÄ? do będzinian dołączy australisjki przyjmujący Nathan Roberts, a z Brazylii przybędzie atakujący, Rafael Rodrigues de Araújo. Kolejnymi obcokrajowcami w zespole będą Amerykanie, grający w siatkówkę akademicką: 22-letni rozgrywający Jonah Seif i 23-letni przyjmujący Kyle Russell. Do MKSu Będzin dołączą również: przyjmujący Marcin Waliński, środkowy Dawid Woch i rozgrywający Łukasz Kozub.


Z zespołu odszeszli rozgrywający: Jakub Oczko i Tyler James Sanders , przyjmujący: Michał Żuk, Holender Tijmen Laane, Maciej Pawliński (trafia do Effectora Kielce), środkowi – Sebastian Warda, Mariusz Schamlewski, Mariusz Gaca i Izraelczyk Viacheslav Batchkala, libero Bartosz Kaczmarek oraz atakujący Michał Kamiński.

PGE SKRA BEŁCHATóW

Do zespołu żółto-czarnych dołącza na przyjęcie Bartosz Bednorz, który ostatni sezon spędził w Olsztynie. Po nim kolejnym przyjmującym PGE Skry został Nikolay Penchev. 24-letni Bułgar podpisał z bełchatowskim klubem roczny kontrakt.

Barw Skry bronił będzie także 21-letni przyjmujący Artur Szalpuk. Na ataku pojawi się Serb DraĹžen Luburić. To kolejny po Aleksie Atanasijeviciu, Konstantinie Ä?upkoviciu, Aleksie BrÄ?oviciu, Mihajlo Stankoviciu i Srećko Lisinacu serbski siatkarz młodego pokolenia, który dołączył do drużyny PGE Skry.


Nicolas Marechal nie jest już siatkarzem PGE Skry – kontrakt Francuza z bełchatowskim klubem dobiegł końca, a zawodnik zdecydował się kontynuować karierę w Turcji.  Także kontrakt Hiszpana, Israela Rodrigueza, obowiązujący do końca sezonu nie został przedłużony. Bełchatowski klub rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Andrzejem Wroną, który zasili w nadchodzącym sezonie środek AZS Politechniki Warszawskiej. Marcel Gromadowski zasili szeregi Łuczniczki Bydgoszcz, a Facundo Conte chińskiego Szanghaj Weibo.

ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE

Najgłośniejszym transferem jest przejście do ZAKSy 22-letniego Mateusza Bieńka, mierzącego 210cm, który obok Łukasza Wiśniewskiego i Patryka Czarnowskiego zagra na pozycji środkowego. Dwuletnią umowę z klubem podpisał atakujący Dawid Konarski. Na kolejne dwa sezony zostaje w Kędzierzynie-Koźlu Łukasz Wiśniewski, grający na pozycji środkowego. Nowym środkowym natomiast będzie Aleksander Maziarz.


W związku ze zmieniającymi się przepisami PLPS z klubem żegna się Jurij Gladyr. W kolejnym sezonie nie pojawi się w ZAKSie również środkowy Krzysztof Rejno.

NOWY W PLUSLIDZE: GKS KATOWICE

W zespole, który dołączy do PlusLigi w najbliższym sezonie i prowadzony będzie przez Piotra Gruszkę, pojawi się Marco Falaschi – włoski rozgrywający, znany dobrze kibicom gdańskiej drużyny. Na środku zagra Bartłomiej Krulicki, który ostatni rok spędził w pierwszej szóstce BBTSu Bielsko-Biała. Nowym atakujacym GieKSy został reprezentant Belgii, Gert Van Walle, który ostatni sezon spędził w barwach francuskiego Beauvais Oise. Na przyjęcie trafi 19-letni Kacper Stelmach.

 

Zespół opuścili: libero Mateusz Januszewski (trafił do KPS Siedlce), przyjmujący Maciej Naliwajko (MCKiS Jaworzno), środkowy Kornel Przystał, rozgrywający Łukasz Jurkoić oraz atakujący Jan Król (zagra w austriackim Hypo Tirol Innsbruck).

NOWY W PLUSLIDZE: ESPADON SZCZECIN

Do kolejnej nowej w PlusLidze drużyny dołączy wypożyczony z Gdańska atakujący Bartłomiej Kluth, bułgarski atakujący Danaił Miluszew, Georgi Bratojew – bułgarski rozgrywający oraz Serb, który występował już w PlusLidze (w barwach Cuprum Lubin) – Ivan Borovnjak. Roczny kontrakt z klubem podpisał Dawid Murek, 277-krotny reprezentant Polski, uczestnik IO w Atenach, mistrz Europy i świata juniorów. Pojawi się on na pozycji libero. Na przyjęciu zagra Marcin Wika – mistrz Polski z 2004 roku, trzykrotny wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski. Z klubem związał się rocznym kontraktem.


W Espadonie zabraknie brazylijskiego atakującego Leandro Arajuo, przyjmujących: Bartosza Pietruczuka, Jakuba Guza, Sławomira Zemlika oraz Hiszpana, Sergio Nody, a także środkowego Bartosza Wajdowicza oraz Krzysztofa Antosika (który prezentował będzie barwy Effectora Kielce).

CZĘŚÄ? PIERWSZA TRANSFEROWYCH INFORMACJI

inf. oficjalne strony klubów / oprac. m-volley

fot. m-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *