Transfery: Nowe twarze w Indykpolu AZS-ie Olsztyn i Cuprum Lubin

Transfery: Nowe twarze w Indykpolu AZS-ie Olsztyn i Cuprum Lubin

 

Kolejne ruchy transferowe, tym razem w Olsztynie i Lubinie. Mateusz Kańczok będzie od nowego sezonu występował na pozycji atakującego w Indykpolu AZSi-e, a w barwach Cuprum  zagra przyjmujący Filip Biegun, który powraca do Lubina.

Nowy atakujący olsztynian, Mateusz Kańczok, przygodę z siatkówką rozpoczął w styczniu 2011 roku, kiedy to zadebiutował w barwach Jastrzębskiego Węgla. Występował wówczas w rozgrywkach Młodej Ligi oraz w lidze juniorów. Po ukończeniu szkoły średniej, zawodnik wybrał studia w stolicy, godząc naukę z grą w drugoligowym MOS Wola Warszawa oraz w Młodej Lidze.

W 2014 roku, atakujący powrócił do ekipy Jastrzębskiego Węgla, aby zadebiutować w rozgrywkach PlusLigi. Po roku spędzonym na Dolnym Śląsku, ponownie wrócił do Warszawy, gdzie był jednym z pierwszoplanowych postaci w ekipie MOS Woli Warszawa. Dobra postawa siatkarza spowodowała, że otrzymał propozycję gry w  drużynie z Warmii i Mazur. Na pozycji atakującego zastąpi Hiddego Boswinkela.

[img title=”Mateusz Kańczok, fot.indykpolazs.pl”]media/storage/images/8f99d3e4.jpeg[/img]

Nowy zawodnik pojawił się także w szeregach Cuprum Lubin. Został nim przyjmujący Filip Biegun, który reprezentował już miedziowe barwy w rozgrywkach Młodej Ligi. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu – w GKS Katowice, z którym awansował do Plus Ligi oraz miniony sezon w Barkom Kazhany Lwów, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, zdobył Puchar i Superpuchar kraju.

[img title=”Filip Biegun, fot.ks.cuprum.pl”]media/storage/images/1ef63af97c4e.jpg[/img]

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl / ks.cuprum.pl

Fot. indykpolazs.pl / ks.cuprum.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *