Transfery: Nowi libero w Curpum Lubin i BBTS-ie Bielsko-Biała

Transfery: Nowi libero w Curpum Lubin i BBTS-ie Bielsko-Biała

Kolejne nowe twarze w dwóch plusligowych klubach. Do  zespołu Cuprum Lubin dołączył libero Bartosz Makoś, zaś Młodą Ligę na najwyższą klasę rozgrywkową w barwach BBTS-u Bielsko-Biała zamienił Kajetan Marek. Kontrakt z bielskim klubem przedłużył także środkowy, Wojciech Siek.

 

Lukę po Pawle Rusku będzie miał za zadanie zapełnić 19-letni libero, Bartoś Makoś. Zawodnik  poprzednie trzy sezony spędził w Jastrzębskim Węglu w drużynie Młodej Ligi.  Makoś jest kolejnym młodym siatkarzem, po Filipie Biegunie, który zasilił szeregi lubinian. Wcześniej klub zakontraktował serbskiego przyjmującego, Milosa Terzicia i słowackiego rozgrywającego, Michała Masnego. Stery w drużynie przejął duet Patrick Duflos i Tomasz Wasilkowski.

 

Z Młodej Ligi do plusligowej drużyny BBTS- u przechodzi Kajetan Marek, który jest wychowankiem klubu i Młodzieżowym  Wicemistrzem Polski do lat 23. Dla młodego libero, który wraz z Przemysławem Czauderną będzie odpowiadał na boisku za ten element gry, to kolejny krok w siatkarskim rozwoju.

– Dla mnie na pewno jest to spełnienie marzeń, nagroda za całą pracę, którą wykonałem przez te lata. Jeszcze jako młody chłopak marzyłem o grze w BBTS chodząc na mecze w I lidze, śledziłem występy bielszczan i bardzo chciałem w przyszłości wystąpić w seniorskiej drużynie. To dla mnie fantastyczna sprawa. Spodziewam się, że będę miał na początku ciężko, ponieważ na pewno jest to spory przeskok z Młodej Ligi do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wiadomo, że przyszły sezon będzie bardzo ciekawy. Dlatego trzeba ciężko trenować i odpowiednio do tego sezonu się przygotować by wygrać jak najwięcej meczów i zająć jak najwyższe miejsce w końcowej tabeli. – mówi siatkarz.

Włodarze ekipy z Bielska przedłużyli dotychczasową umowę także ze środkowym, Wojciechem Siekiem. Kilka dni wcześniej zakontraktowali przyjmującego Piotra Łukasika i poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Mariuszem Gacą oraz Przemysławem Czauderną. Na ławce trenerskiej ponownie zasiądzie Rotislav Chudik a pomagać mu będzie Paweł Gradowski, który dotychczas pracował z drużyną Młodej Ligi.

 

Źródło: inf.prasowa / ks.cuprum.pl / bbtsbielsko.pl

Fot.  bbtsbielsko.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *