Transfery: Nowy środkowy w Bielsku-Białej i nowy atakujący w Będzinie

Transfery: Nowy środkowy w Bielsku-Białej i nowy atakujący w Będzinie

Bartosz Cedzyński w sezonie 2017/2018 zagra na środku w zespole BBTS-u Bielsko-Biała. W MKS-ie Będzin pojawi się nowy atakujący – Rafał Faryna.

 

Bartosz Cedzyński urodził się 20 grudnia 1990 roku w Łodzi, mierzy 211 cm wzrostu. Występował jako środkowy m.in w Wifamie Łódź, PGE Skrze Bełchatów oraz Espadonie Szczecin. Zapytany o to, co skłoniło go do związania się z BBTS-em, odpowiada: Głównie jest to chęć dalszego rozwoju oraz podjęcie nowych wyzwań. Jestem przekonany, że zbliżający się sezon może być ciekawszy niż poprzedni ponieważ wszystkie zespoły będą grały o jakąś stawkę, przez to właśnie oczekuję dobrych widowisk z racji zaciętej walki pomiędzy drużynami. Liczę także na wiele niespodzianek. Jaki będzie nowy zespół BBTS? Nieważne z kim będziemy grać ważne by zespół był zaangażowany i abyśmy nie odpuszczali do ostatniej piłki. Wspólnie z kibicami powalczymy o jak najwięcej.

[img title=”Bartosz Cedzyński – nowy przyjmujący BBTSu „]media/storage/images/101722cca7cef49.jpg[/img]

 

Rafał Faryna, 22-letni, mierzący 200 cm atakujący w ostatnim sezonie występował na parkietach I ligi w SKS-ie Hajnówka, dokąd został wypożyczony z Cerradu Czarnych Radom. – Ostatnio byłem wypożyczany z Czarnych Radom do klubów I ligi, więc gra w PlusLidze będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Wierzę w to, że trener Stelio DeRocco da mi szansę – informuje Faryna. W trakcie wypożyczeń zawodnik grał kolejno w Camperze Wyszków, Pekpolu Ostrołęka i SKS-ie Hajnówka, będąc w nim podstawowym atakującym i notując ponad 50% skuteczności w ofensywie.

Rafał Faryna w będzińskim zespole zajmie miejsce Mateusza Piotrowskiego, wchodzącego na boisko w minionym sezonie z kwadratu dla rezerwowych. Były już atakujący MKS-u w poprzednich rozgrywkach zaliczył 38 setów, zdobywając w nich 34 punkty. – Na pewno za dużo nie grałem, ale z kilku spotkań byłem zadowolony. Schowałem swoje indywidualne ambicje dla dobra zespołu, liczył się dla mnie kolektyw, który wywalczył naprawdę dobre miejsce w Plues/6101722.jpg[/img]sLidze – zaznacza Mateusz Piotrowski.

[img title=”Rafał Faryna – nowy atakujący MKS-u Będzin„]media/storage/images/bca772.jpg[/img]


 

 

Źródło: bbtsbielsko.pl / mksbedzin.pl / oprac. własna

Fot.: bbtsbielsko.pl / mksbedzin.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *