Transfery: ONICO Warszawa wzmocniona przez reprezentantów Polski, Damiana Wojtaszka i Wojciecha Włodarczyka

Transfery: ONICO Warszawa  wzmocniona przez reprezentantów Polski, Damiana Wojtaszka i Wojciecha Włodarczyka

Stołeczny klub na konferencji prasowej potwierdził kolejne dwa transfery. Od następnego sezonu barw ONICO Warszawy bronić będą Damian Wojtaszek i Wojciech Włodarczyk.

Warszawski klub rozpoczął na dobre budowę drużyny na następny sezon. Po zakontraktowaniu nowego szkoleniowca, Stephane’a Antigi, francuskiego rozgrywającego, Antoine Brizarda, i po przedłużeniu kontraktu z środkowymi, Andrzejem Wroną oraz Jakubem Kowalczykiem, przyszedł czas na wielkie powroty do stolicy. Na dzisiejszej konferencji prasowej ONICO Warszawa poinformowała o podpisaniu kontraktów z reprezentantami Polski, Damianem Wojtaszkiem i Wojciechem Włodarczykiem.

Obaj siatkarze występowali już w stołecznym klubie – Damian Wojtaszek bronił barw warszawskiej Politechniki od 2007 do 2012 roku, natomiast Wojciech Włodarczyk w Warszawie spędził rok, tuż po zakończeniu edukacji w spalskim SMS-ie, występując jeszcze na pozycji rozgrywającego. Nie da się ukryć, że libero i przyjmujący wracają do stolicy w zupełnie innej roli. Zdobyte w ostatnich latach doświadczenie pozwala mówić o obu zawodnikach jak o filarach ONICO Warszawy w następnym sezonie.

Wojciech Włodarczyk w minionym roku występował w olsztyńskim AZS-ie, z którym zdobył wysokie piąte miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi. Przyjmujący był jednym z najlepiej punktujących olsztynian, o czym może świadczyć również liczba statuetek MVP – Wojciech Włodarczyk został czterokrotnie indywidualnie doceniony.

Damian Wojtaszek powraca do Warszawy po pięciu sezonach – z czego trzy spędził w Jastrzębskim Węglu, a ostatnie dwa w Asseco Resovii Rzeszów. Choć klub, w którym występował libero, zajął wyższe miejsce niż zespół Wojciecha Włodarczyka, brak medalu dla Asseco Resovii Rzeszów niewątpliwie można uznać za porażkę. Damian Wojtaszek ma za sobą trudny sezon pełen kontuzji, a spotkania play-off oglądał zza band reklamowych. Kontrakt z warszawskim klubem z pewnością będzie ważnym krokiem w karierze libero.

Na konferencji prasowej poinformowano również o zmianie nazwy klubu. Od przyszłego sezonu stołeczna drużyna występować będzie pod nazwą ONICO Warszawa.

Źródło: inf.własna/plusliga.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *