Transfery: Paweł Gryc, Michał Szalacha a teraz bułgarski przyjmujący w Łuczniczce Bydgoszcz. Metodi Ananiev nowym siatkarzem w ekipie Jakuba Bendaruka

Transfery: Paweł Gryc, Michał Szalacha a teraz bułgarski przyjmujący w Łuczniczce Bydgoszcz. Metodi Ananiev nowym siatkarzem w ekipie Jakuba Bendaruka

Reprezentant Bułgarii, Metodi Ananiev powraca do PlusLigi i w następnym sezonie zagra w Łuczniczce Bydgoszcz. Siatkarz podpisał z klubem rocznym kontraktem.

                                

Metodi Ananiev jest kolejnym siatkarzem, który dołączył do ekipy Jakuba Bednaruka. Wcześniej bydgoski klub zakontraktował atakującego Pawła Gryca (transfer z BBTS-u Bielsko-Biała) i Michała Szalachę (większość poprzedniego sezonu środkowy stracił w wyniku kontuzji, przeszedł z AZSu Częstochowa). Nowym rozgrywającym został Portorykańczyk, Edgardo Goas.

 

Ananiev, który w 2009 roku zdobył wraz z reprezentacją Bułgarii brązowy medal mistrzostw Europy, w swoim siatkarskim CV może wpisać grę w lidze bułgarskiej, włoskiej, rosyjskiej, rumuńskiej, francuskiej, irańskiej, egipskiej. Zna także polską ligę. Przed dwa sezony był zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn (2011-2013).


Zdecydował się na powrót do PlusLigi i w kolejnym sezonie zagra w Łuczniczce Bydgoszcz. – Wybrałem Bydgoszcz, ponieważ jest to dla mnie szansa, aby ponownie zagrać w Polsce, a wszystko jest tutaj dobrze zorganizowane – tłumaczy przyjmujący.

 

Jestem podekscytowany. To najkrótsza, ale też najprawdziwsza odpowiedź. Jestem podekscytowany powrotem do Polski, spotkaniem z moimi przyjaciółmi i zobaczeniem najlepszych kibiców w akcji – powiedział Metodi Ananiev.

 

 

 

źródło: inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl

fot. luczniczkabydgoszcz.pl

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *