Transfery: Poniedziałkowa karuzela transferowa pod znakiem rozstań w Espadonie Szczecin i MKS-ie Będzin. Libero BBTS-u przedłuża kontrakt

Transfery: Poniedziałkowa karuzela  transferowa pod znakiem rozstań w Espadonie Szczecin i MKS-ie Będzin. Libero BBTS-u przedłuża kontrakt

  Poniedziałkowe okienko transferowe to głównie rozstania. Maciej Wołosz odchodzi z Espadonu Szczecin, Kyle Russell nie jest już zawodnikiem MKS-u Będzin a Maciej Błoński opuszcza GKS Katowice. Z kolei kolejny ruch kadrowy w Bielsku to przedłużenie kontraktu z libero, Przemysławem Czauderną.

Maciej Wołosz przez trzy lata reprezentował barwy Espadonu i najpierw przyczynił się do awansu drużyny do ekstraklasy, a później pomógł jej w zajęciu dwunastego miejsca w inauguracyjnym sezonie na parkietach PlusLigi. Przez cały czas trwania swojej siatkarskiej przygody w Szczecinie przyjmujący wykazywał wielkie zaangażowanie, determinację i wolę walki. Kibice w stolicy Pomorza Zachodniego długo pamiętać będą nie tylko jego potężne serwisy i imponujące ataki z lewego skrzydła, ale też uśmiech, który towarzyszył mu na co dzień.

Zmiany także w MKS-ie Będzin. Po Krzysztofie Rejno i Nathanie Robertsie czas na rozstanie z Kylem Russelem. Amerykański zawodnik, który  pokazywał się zarówno na przyjęciu, jak i w ataku, po roku gry  w PlusLidze narazie nie wiadomo gdzie będzie występował w kolejnym sezonie.  

Niestety PlusLiga była dla mnie bardzo wymagająca. Przykro mi, że nie spełniłem pokładanych we mnie nadziei, ale mimo to dziękuję bardzo sztabowi trenerskiemu za szanse, które od niego otrzymałem – podsumował siatkarz.

Z kolei na pozostanie w innej ekipie PlusLigi z dołu tabeli zdecydował się libero, Przemysław Czauderna. 25-letni bielszczanin ma przed sobą już ósmy sezon w ekipie z Podbeskidzia.  

Zawodnik z optymizmem patrzy w  niedaleką przyszłość i  pozytywnie nastawia się na pracę z drugim szkoleniowcem, Pawłem Gradowskim.

Bardzo się cieszę, że będzie z nami pracował trener Gradowski. Nie jestem człowiekiem odpowiednim do oceny jego warsztatu, ale wystarczy spojrzeć na wynik jego drużyny z zeszłego sezonu żeby wywnioskować, że jest to trener wysokiej klasy. Na pewno współpraca doświadczonego trenera Chudika z trenerem Gradowskim przyniesie dla klubu wiele dobrego – dodaje zawodnik.

 

Źródło: inf.prasowa / volleyespadon.pl / mksbedzin.pl / bbtsbielsko.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *