Transfery: Portorykański akcent w Bydgoszczy. Edgardo Goas nowym rozgrywającym Łuczniczki

Transfery: Portorykański akcent  w Bydgoszczy. Edgardo Goas nowym rozgrywającym  Łuczniczki

Łuczniczka ogłosiła kolejny transfer. Nowym zawodnikiem został portorykańczyk, Edgardo Goas, który w nadchodzącym  sezonie poprowadzi grę bydgoszczan.  

Edgardo Goas jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Portoryko i od nowego sezonu będzie także prowadził grę Łuczniczki Bydgoszcz.           

W reprezentacji występuje od 2009 roku, będąc jej mocnym punktem. W minionym sezonie Goas rywalizował w lidze tureckiej w zespole Konya BüyükĹ?ehir Belediye Spor Kulübü. Wcześniej doświadczenie zdobywał w rodzimej lidze a potem białoruskieji fińskiej.

Jak przyznaje trener bydgoszczan, Jakub Bednaruk, zawodnik był  już wcześniej w jego kręgu zainteresowań.

– Byłem bliski podpisania kontraktu z nim jeszcze w Warszawie, ale wówczas nie doszliśmy do porozumienia. Śledziłem jego karierę od wielu lat, oglądałem na żywo podczas Ligi Światowej. Od dłuższego czasu podoba mi się jako rozgrywający i jestem przekonany, że będzie się dobrze patrzyło na jego grę. Jest to finezyjna, latynoska siatkówka. W tym sezonie Goas zabłyśnie w PlusLidze – przekonuje  Bednaruk.

W poniedziałek włodarze klubu poinformowali, że w zespole zostaje jego filar, Bartosz Filipiak. Szkoleniowiec Jakub Bednaruk będzie miał także do dyspozycji kapitana Wojciecha Jurkiewicza a nowym statystykiem został Piotr Świniarski, który przybył z Olsztyna. Szeregi Łuczniczki opuścił natomiast Igor Yudin (transfer do  Zenitu Kazań).

 

Źródło:inf.prasowa / luczniczkabydgoszcz.pl

Fot. Volleywood.net

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *