Transfery: Roberto Santilli szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn od nowego sezonu

Transfery: Roberto Santilli szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn od nowego sezonu

                   

Pierwszym szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn od nowego sezonu będzie Roberto Santilli. Kontrakt włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywał przez rok.

               

Włodarze klubu z Olsztyna poinformowali oficjalnie, że to Roberto Santilli zasiądzie na ławce trenerskiej w sezonie 2017 / 2018. Kontrakt został podpisany na rok.

 

Bogata kariera trenerska Włocha rozpoczęła się już w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym (1991-1993) oraz Alpitour Traco Cuneo (1993-1995). Santilli pracował także jako asystent w Lube Banca Marche Macerata oraz jako pierwszy trener w Icomie Latina.

 

Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca był Jastrzębski Węgiel (2007-2010). Efektem pracy z drużyną z Górnego Śląska był srebrny medal i Puchar Polski. W 2010 roku Santilli podpisał umowę z Iskrą Odincowo, w której spędził trzy sezony. Potem był trenerem włoskiego Andreoli Latina, asystentem trenera reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku podczas Mistrzostw Świata w Polsce zajął 3 miejsce, opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015) oraz reprezentacji Australii (2015-2016).

 

Okoliczności zatrudnienia włoskiego szkoleniowca wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie – W momencie, kiedy Andrea Gardini poinformował Klub, że nie przyjmuje propozycji przedłużenia umowy na kolejny rok, zależało nam na pilnym zakontraktowaniu nowego trenera na sezon 2017/2018. Powoli rozpoczynamy projekt budowy drużyny na nowy sezon, stąd ten pośpiech. Na pewno jest to niecodzienna sytuacja w środowisku siatkarskim, że na kilka tygodni przed zakończeniem sezonu PlusLigi, informuje się o zmianie na stanowisku trenera na sezon kolejny. Uważam jednak, że kibice mają prawo znać prawdę już teraz i nie ma powodów, aby kryć się z tym do zakończenia sezonu.

 

I dodaje: – Informacja o odejściu trenera Gardiniego oraz o zakontraktowaniu Roberto Santilliego na pewno nie spowoduje zamieszania w drużynie, czego dowodem była chociażby postawa Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę w Gdańsku, gdzie pokonaliśmy po bardzo dobrym meczu Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Roberto Santilli jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Szukaliśmy trenera, który ma doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz pracy w PlusLidze. Wcześniej osiągał w Polsce bardzo dobre rezultaty jako trener Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. Mam nadzieję, że w nowym sezonie osiągnie zadowalające wyniki jako trener Indykpolu AZS Olsztyn.


Roberto Santilli również nie ukrywa radości z podpisania kontraktu z olsztyńskim klubem.

 – Chcę podziękować klubowi z Olsztyna za danie mi szansy na powrót do pracy w Polsce – przyznaje włoski szkoleniowiec, który od przyszłego sezonu poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn. – Ostatnie dwa sezony reprezentacyjne spędziłem w Australii i był to naprawdę piękny czas, lecz z dala od wszystkiego. Teraz jest moment, aby powrócić do siatkówki i wracając do Polski czuję, jakbym wracał do domu.

Źródło:  indykpolazsolsztyn.pl

Fot: FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *