Transfery: Roberto Serniotti pierwszym szkoleniowcem Asseco Resovii Rzeszów

Transfery: Roberto Serniotti  pierwszym szkoleniowcem Asseco Resovii Rzeszów

Roberto Serniotti od nowego  sezonu przejmie stery w Asseco Resovii Rzeszów. Włoski szkoleniowiec podpisał z klubem umowę na dwa lata. i został zaprezentowany oficjalnie w czwartek podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie klubu.

 

55-letni szkoleniowiec, który na stanowisku pierwszego trenera Asseco Resovii Rzeszów zastąpił Andrzeja Kowala,  przez ostatnie dwa sezony z powodzeniem prowadził  aktualnego mistrza Niemiec, Berlin Recycling Volleys. Z Berlińczykami wygrał Puchar CEV i awansował do tegorocznego turnieju finałowego Ligi Mistrzów, gdzie zajął czwartą lokatę.

Doświadczenie trenerskie zdobywał w takich zespołach jak  Piemonte Volley, Roma Volley, Jarosławowicz Jarosław, Tours VB, Panathinaikos Ateny, Trentino Volley.

[img title=””]media/storage/images/2b92f96bfca6.jpg[/img]

Prezes podkarpackiego klubu, Bartosz Górski rozpoczął konferencję przywitania nowego trenera, z którym został podpisany dwuletni kontrakt.

Roberto Serniotti to wysokiej klasy szkoleniowiec, ma olbrzymie doświadczenie i stoją za nim duże sukcesy. Mamy nadzieję, że te sukcesy w przyszłych sezonach staną się także naszym udziałem. Trenerowi powierzamy zbudowanie sztabu szkoleniowego, był on również zaangażowany w budowanie drużyny.

– Dziękuję za szansę, którą dostałem od klubu. Byłem bardzo zainteresowany pracą w takim klubie, który jest uznawany za jeden z najlepszych w Europie i możliwością pracy w jednej z najważniejszych lig czyli PlusLidze. Pracowałem w wielu krajach, nie tylko we Włoszech i zawsze śledziłem polskie rozgrywki, które są jednymi z najlepszych nie tylko w Europie ale na świecie. Nie tylko ze względu na poziom, organizację ale także zainteresowanie kibiców i mediów, o czym świadczy tak liczna obecność państwa na tej konferencji. Spędziłem dwa ostatnie wspaniałe sezony w Berlinie, teraz przede mną nowe doświadczenie, które jest dla mnie dużą motywacją – powiedział Serniotti.

 

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *