Transfery: Skład Cerrad Czarnych Radom niemal kompletny. Kamil Droszyński, Dmytro Teremienko i Kacper Wasilewski dołączyli do drużyny

Transfery: Skład Cerrad Czarnych Radom niemal kompletny. Kamil Droszyński, Dmytro Teremienko i Kacper Wasilewski dołączyli do drużyny

Cerrad Czarni Radom  ogłosili na czwartkowej konferencji prasowej kolejne nazwiska. Nowymi nabytkami  radomian zostali rozgrywający Kamil Droszyński i środkowy Dmytro Teremienko. Szeregi radomskiej drużyny zasili także libero, Kacper Wasilewski.

Skład Cerrad Czarnych Radom na nadchodzący sezon jest już niemal kompletny. Do mających ważne umowy siatkarzy (Tomasz Fornal, Wojciech Żaliński, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Jakub Ziobrowski, Dustin Watten, Dejan Vincić, Norbert Huber, Jakub Rybicki) dołączyli w czwartek kolejni zawodnicy.

Radomskie barwy będzie reprezentował 30-letni reprezentant Ukrainy, Dmytro Teremienko, który ostatni sezon spędził w Biełogorie Biełgorod. Pokazał się już polskiej publiczności podczas spotkań z Zaksą Kędzierzyn- Koźle  w 1/6 Ligi Mistrzów  a wcześniej występował w Lokomotivie Charków ( 2011-2016).

Klub pozyskał także perspektywicznego rozgrywającego,Kamila Droszyńskiego, który o miejsce w podstawowej szóstce będzie rywalizował ze Słoweńcem, Dejanem Vincicem. 20-letni mistrz świata i mistrz Europy kadetów z 2015 roku po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale spędził sezon w Belgii, gdzie pod okiem Franka Depestele poczynił postępy i zebrał cenne doświadczenie.

Na pozycji libero swoje umiejętności będzie miał okazję zaprezentować Kacper Wasilewski. Siatkarz wywalczył był kapitanem drużyny Młodzieżowych Mistrzów Polski do lat 23. Na pozostanie w Radomiu zdecydował się  środkowy Michał Ostrowski a nowym fizjoterapeutą  został Tomasz Tarasiński.

Jeszcze nie jest kompletna, ale jestem bardzo zadowolony z drużyny którą udało nam się zbudować. Odmłodziliśmy drużynę, ale nie osłabiliśmy jej. Było dużo walki o Dimę. Trochę dzięki moim kontaktom w Rosji udało nam się jednak pozyskać tak doświadczonego zawodnika – przyznał trener Robert Prygiel na specjalnej konferencji prasowej.

Źródło:inf.prasowa / wksczarni .pl / echodnia.eu

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *