Transfery: Słoweński nabytek w MKS-ie. Matej KĂśk przyjmującym w Będzinie

Transfery: Słoweński nabytek w MKS-ie. Matej KĂśk przyjmującym w Będzinie

                                       

Po serii przedłużeń kontraktów lub rozstań, włodarze MKS-u Będzin zaprezentowali pierwszy nowy nabytek. Słoweniec Matej Kök, będzie w przyszłym sezonie występował w PlusLidze na pozycji przyjmującego

Dzień po  podaniu informacji, że Artur Ratajczak zostaje w zespole, włodarze klubu ogłosili transfer na pozycję przyjmującego. 21-letni Matej Kök jest pierwszym nowym nabytkiem MKS-u Będzin w okienku transferowym. Polski klub jest pierwszym w karierze młodego przyjmującego. Do tej pory występował wyłącznie w ojczystych klubach, reprezentując kolejno Galeję Vegę Maribor i Triglav Kranj, z którym w poprzednim sezonie wywalczył brązowy medal ligi słoweńskiej.

Matej jest młodzieżowym reprezentantem swojego kraju a od ubiegłego sezonu próbuje swoich sił w   pierwszej reprezentacji Słowenii.

Matej to jeden z najzdolniejszych słoweńskich siatkarzy młodego pokolenia, który już zyskał uznanie w oczach selekcjonera Slobodana KovaÄ?a, obok takich nazwisk jak: Klemen Ä?ebulj, Alen Pajenk, czy Ĺ˝iga Štern  – podkreślił sztab trenerski będzińskiego MKS-u.

 

Źródło: inf.prasowa / mksbedzin.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *