Transfery: Świeża krew na rozegraniu w ekipie Piotra Gruszki. Marcin Komenda zawodnikiem GKS-U Katowice

Transfery: Świeża krew na rozegraniu  w  ekipie Piotra Gruszki. Marcin Komenda zawodnikiem GKS-U Katowice

Poczatek nowego tygodnia, ruchów transferowych ciąg dalszy. Do ekipy GKS-u katowice dołączył rozgrywający Marcin Komenda. Klub poinformował także o zakończeniu współpracy z Marco Falaschim i Gertem Van Walle.

 

20-letni  Marcin Komenda zasilił szeregi GKS-u Katowice i będzie odpowiadał za rozegranie w drużynie przez kolejne dwa lata.

Zawodnik, który ostatnie dwa sezony spędził w Effectorze Kielce, jest jednym z najbardziej utalentowanych rozgrywających młodego pokolenia. Swoją karierę siatkarską rozpoczynał w klubie UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Następnie przeniósł się do Rzeszowa i reprezentował barwy AKS Resovii, występując w rozgrywkach Młodej Ligi. Równocześnie był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantem Polski w drużynach młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony spędził w PlusLidze, występując w Effectorze Kielce.

Dobra postawa w sezonie została zauważona przez  szkoleniowca kadry, bowiem młody siatkarz otrzymał powołanie do szerokiej kadry seniorskiej.

Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę – powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

Klub do tej pory  działał bardzo aktywnie, informując o kolejnych przedłużeniach kontraktów. Są też rozstania. Z drużyną rozstają się dwaj inni zawodnicy, Marco Falaschi i Gert Van Walle. Narazie nie wiadomo gdzie będą grać w następnym sezonie. 


Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *