Transfery: Szymon Romać atakującym PGE Skry Bełchatów

Transfery: Szymon Romać  atakującym  PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów ujawniła nazwisko atakującego, który będzie występował w bełchatowskich barwach w przyszłym sezonie. Nowym zawodnikiem  na tej pozycji został Szymon Romać.

 

 

W nadchodzącym sezonie duet atakujących stworzą Mariusz Wlazły i Szymon Romać. Siatkarz najdłużej w swojej karierze związany był z rodzinnym Lubinem, gdzie w barwach Cuprum występował zarówno w rozgrywkach pierwszoligowych jak i w ekstraklasie od 2011 roku.

 

24-letni leworęczny atakujący  był zawodnikiem reprezentacji, która w walczyła w Europejskich Igrzyskach w Baku oraz Lidze Europejskiej, z której polski zespół wywiózł brązowy medal.

 

Na sezon 2016/2017 z zespołu „miedziowych” został wypożyczony do Lotosu Trefla Gdańsk. W drużynie prowadzonej przez Andreę Anastasiego wystąpił łącznie w 26 ligowych meczach, zdobywając 78 punktów.

 

[img title=””]media/storage/images/4ef09214e72342.jpg[/img]

 

Wicemistrz kraju zakontraktował włoskiego szkoleniowca, Roberto Piazzę. Zmiany nie ominęły PGE Skry także na pozycjach. Z zagranicznej oferty skorzystali Bartosz Kurek (transfer do Ziraatu Bankasi Ankary) oraz Nicolas Uriarte (transfer do Sady Cruzeiro) a kolejny przyjmujący, Artur Szalpuk zdecydował się na przenosiny do LOTOS-u Trefla Gdańsk.

Do bełchatowskiej ekipy, która przedłużyła swoje kontrakty (Nikolay Penchev, Marcin Janusz, Srecko Lisinac, Karol Kłos, Robert Milczarek, Mariusz Wlazły) dołączyli reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowy Patryk Czarnowski.

 

źródło: inf.prasowa / pgeskra.pl

Fot: M-volley

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *