Transfery: Szymon Romać i Marcin Bachmatiuk zmienią barwy klubowe

Transfery: Szymon Romać i Marcin Bachmatiuk zmienią barwy klubowe

Jak poinformowali działacze LOTOS-u Trefla Gdańsk i Jastrzębskiego Węgla, Szymon Romać i Marcin Bachmatiuk nie będą dłużej grali w klubach, których barw bronili w minionym sezonie.


Szymon Romać do drużyny z Pomorza trafił na zasadzie wypożyczenia z Cuprum Lubin, jednak nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie, przegrywając rywalizację z Damianem Schulzem. Romać jako zawodnik LOTOSU wystąpił w 26 meczach, zdobywając dla gdańskiego klubu 78 punktów.


Marcin Bachmatiuk do Jastrzębskiego Węgla trafił w styczniu 2016 roku z Hutnika Kraków i wspomógł aktualnych brązowych medalistów mistrzostw Polski, gdy drużyna nękana była przez kontuzję. Pozostał jednak zawodnikiem zadaniowym i nie wywalczył sobie w minionym sezonie miejsca w pierwszym składzie. Mimo tego, Mark Lebedew podkreśla ważną rolę Bachmatiuka w drużynie ze Śląska: „Bysiu” przyszedł do nas w trudnym momencie w trakcie sezonu 2015/2016, kiedy zmagaliśmy się z kilkoma kontuzjami w drużynie. Może nie grał za dużo, ale był ważnym zawodnikiem. Ciężko trenował, a przy tym był bardzo pozytywną osobą, mocno zżytą z grupą i bardzo przez wszystkich  lubianą. Dziękuję mu bardzo za pracę którą wykonał dla drużyny.


Klubowa przyszłość obu zawodników nie jest jeszcze znana.


Źródło: inf.własna/sport.trefl.com/jastrzebskiwegiel.pl

Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *