Transfery: Ważny ruch w ekipie wicemistrzów Polski. Roberto Piazza szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów

Transfery: Ważny ruch w ekipie wicemistrzów Polski. Roberto Piazza szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów

Poznaliśmy nazwisko szkoleniowca, który poprowadzi wicemistrzów Polski w  nadchodzącym sezonie. Na ławce trenerskiej zasiądzie Włoch Roberto Piazza, były szkoleniowiec m.in Jastrzębskiego Węgla i Azimut Modeny

 

Nazwisko włoskiego szkoleniowca Roberto Piazzy łączone było z PGE Skrą Bełchatów już od jakiegoś czasu. We wtorek włodarze klubu zaprezentowali sylwetkę nowego szkoleniowca oficjalnie.

 

49-latek trenerski fach rozpoczął od roli asystenta w swoim rodzinnym Maxicono Parma (1990-1996), następnie przez 11 lat pracował jako drugi trener w Sisley’u Treviso, z którym osiągał największe sukcesy: siedmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Włoch, czterokrotnie krajowy puchar i trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. W 2007 roku po raz pierwszy opuścił Półwysep Apeniński, by pełnić rolę asystenta w Dynamie Moskwa, z którym zdobył Mistrzostwo Superligi.

 

Po powrocie z Rosji rozpoczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec. W tej roli zadebiutował w dobrze mu znanym zespole Sisley Treviso (2009–2012). Następnie związany był z Bre Banca Lannutti Cuneo, który doprowadził do trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów. Z ekipy brązowego medalisty Champions League przeniósł się do PlusLigi, w której prowadził Jastrzębski Węgiel. Wtedy po raz pierwszy w roli głównego szkoleniowca rywalizował z PGE Skrą. W konfrontacji o brązowy medal w sezonie 2014/2015 bełchatowianie pokonali jego ówczesnych podopiecznych 3:2. Następnie związany był z Olympiakosem Pireus i Azimutem Modena. Prowadząc włoską drużynę po raz drugi spotkał się z bełchatowskim klubem. Tym razem to jego zespół okazał się lepszy (3:1). W rewanżu Azimut poprowadził już jego asystent, ponieważ umowa Piazzy została rozwiązana za porozumieniem stron.

 

 

Po trzech latach powróci do Polski i zasiądzie na trenerskiej ławce PGE Skry. Piazza będzie po Danielu Castellanim, Miguelu Falasce i Philippie Blainie czwartym zagraniczny szkoleniowiec, który poprowadzi bełchatowski zespół.

 

 

 

źródło: inf.prasowa / skra.pl

fot.: M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *