Transfery: Wilfredo Leon opuści Zenit Kazań!

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu ligowego i początek transferowej gorączki, która jak pokazują plotki, w tym roku może być naprawdę ciekawa. Już teraz potwierdziła się jedna z pogłosek, o której uważni kibice mogli słyszeć już od dobrych paru tygodni – uważany za jednego z najlepszych siatkarzy świata Wilfredo Leon, w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw utytułowanego Zenitu Kazań.

Jak poinformował Leon za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook, Kubańczyk podjął decyzję o nieprzedłużaniu współpracy z rosyjskim zespołem, jednak jego oświadczenie jest pełne wdzięczności dla włodarzy mistrza Rosji: – Chciałbym podziękować klubowi i trenerowi za stworzenie mi idealnych warunków do sportowego rozwoju. Będąc częścią tego cudownego zespołu, osiągnąłem wszystko, o czym marzyłem: wygrałem mistrzostwo Rosji, puchar i superpuchar tego kraju, Ligę Mistrzów, jak i również Klubowe Mistrzostwo Świata. 

Przyjmujący zwraca również uwagę na to, że mimo tak wcześnie podjętej i bez zbędnej zwłoki ogłoszonej decyzji, sezon ligowy wciąż trwa: – W tym sezonie przed nami jeszcze dwa wyzwania: play-offy ligi rosyjskiej i walka o złoty medal Ligi Mistrzów. Jako profesjonalista gwarantuję, że poświęcę całe moje serce, by sięgnąć po kolejne dwa trofea. Dzień finału Champions League to również dzień pierwszych urodzin mojej córki, więc myślę, że wygrana byłaby dla niej najlepszym prezentem. – dodał kubański zawodnik, który nie odrzuca myśli o powrocie do Kazania w przyszłości. – Rozstajemy się z klubem w zgodzie i nie wykluczam, że jeszcze kiedyś nawiążę z Zenitem współpracę.

Choć nie znamy jeszcze nazwy klubu, których barw będzie bronił Leon w przyszłym sezonie, najgłośniej w przypadku Kubańczyka mówi się o kierunku włoskim. 

 

Źródło: fb. Wilfredo Leon Venero/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *