Transfery: Włoski szkoleniowiec poprowadzi beniaminka PlusLigi Aluron Virtu Wartę Zawiercie

Transfery: Włoski szkoleniowiec poprowadzi beniaminka PlusLigi Aluron Virtu Wartę Zawiercie

Beniaminek PlusLigi ma  nowego trenera. Szkoleniowcem Aluronu Virtu Warty Zawiercie został Włoch Emanuele Zanini. Wspomagać go będzie Dominik Kwapisiewicz, który wywalczył awans  do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

W poniedziałkowy wieczór włodarze klubu podali informację o pozyskaniu nowego szkoleniowca. Został nim doświadczony Emanuele Zanini. Włoch poprowadzi po raz pierwszy w swojej karierze trenerskiej klub z Polski. W swoim CV może się pochwalić pracą m.in. z reprezentacjami Turcji, Słowacji oraz we włoskich klubach z Werony, Modeny czy Perugii.

Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluron Virtu z kilku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu – podkreśla Zanini. Oglądałem spotkania barażowe i atmosfera, która panowała na trybunach była rewelacyjna – mówi trener. Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze – kończy nowy szkoleniowiec Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Dominik Kwapisiewicz, który pracował  na aktualną pozycję zawiercian, pozostanie asystentem Włocha. Również dotychczasowi współpracownicy w sztabie szkoleniowym  będą nadal czuwali nad formą siatkaarzy – statystyk Krzysztof Makaryk, trener przygotowania fizycznego Jakub Gniado oraz fizjoterapeuta Tomasz Banyś.

 

Źródło: inf.prasowa / aluronvirtu.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *