Transfery: Z Europy do Brazylii. Marko Ivović zmienia Asseco Resovię Rzeszów na Funvic TaubatĂŠ

Transfery: Z Europy do Brazylii. Marko Ivović zmienia Asseco Resovię  Rzeszów na Funvic TaubatĂŠ

Kolejny  przyjmujący opuszcza szeregi rzeszowskiej drużyny. Tym razem mowa o Marko Ivovicu, który podjął decyzję o zamianie PlusLigi na  ligę brazylijską. Serb od nowego sezonu będzie występował w barwach Funvic Taubaté.

 

Dobrze znany w Rzeszowie, MVP  finałowego turnieju Ligi Światowej 2016, Marko Ivović, choć spekulowano, że pozostanie na kolejny sezon w Asseco Resovii z nowym kontraktem, zdecydował się jednak na opuszczenie PlusLigi i spróbowanie swoich sił w brazylijskim zespole Funvic Taubaté. Informacja została potwierdzona  przez menadżera siatkarza.

Zakończony dopiero na czwartym miejscu sezon nie był pierwszym w Asseco Resovii dla reprezentanta Serbii. Pierwszy kontakt z polską publicznością miał już w sezonie 2014/ 2015, kiedy przychodzi do klubu z Podkarpacia jako MVP ligi francuskiej (występował wówczas w Paris Volley). Dobre forma w Rzeszowie zaowocowała złotym medalem  na krajowym podwórku, srebrem w Lidze Mistrzów oraz transferem do rosyjskiego Belogorie Belgorod.

Serbski zawodnik jest już piątym siatkarzem a trzecim przyjmującym, który oficjalnie pożegnał się z drużyną Pasów po nieudanym sezonie. Barwy klubowe zmienili bowiem Gavin Schmitt (transfer do Japonii), Thomas Jaeschke (podpisał kontrakt z Calzedonią Verona), Damian Wojtaszek (zasilił szeregi ONICO Warszawa) oraz Frederick Winters. Po sześciu latach współpracy z klubem pożegnał się także Piotr Nowakowski (od nowego sezonu w LOTOSie Treflu Gdańsk).

Najnowszym nabytkiem rzeszowian jest libero, Paweł Rusek, który związał się z Asseco Resovią dwuletnim kontraktem.

 

 

Źródło: inf.własna

Fot. M-volley

                                   

 

               

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *