Transfery: Z ligi włoskiej do polskiej. Maurice Armando Torres nowym atakującym ZAKSY

Transfery:  Z ligi włoskiej do polskiej. Maurice Armando Torres nowym atakującym ZAKSY

  ZAKSA Kędzierzyn – Koźle ma następcę Dawida Konarskiego. Szeregi mistrza Polski zasilił Maurice Armando Torres, jeden z wyróżniających się zawodników włoskiej Serie A.

Maurice Armando Torres, który ostatnie lata spędził we włoskiej Serie A, jest nowym nabytkiem mistrza Polski. Na pozycji atakującego zastąpi Dawida Konarskiego (transfer do Ziraat Bankasi Ankara).

Portorykańczyk większość swojej zawodowej kariery spędził we Włoszech. Po okresie gry w Stanach Zjednoczonych i francuskim Montpellier pierwsze kroki w zawodowej siatkówce zawodnik stawiał w klubie Adreoli Latina, jeszcze w trakcie sezonu przenosząc się do Molfetty. Następnie po roku gry w CMC Romagna Torres przeniósł się do Ravenny, gdzie spędził ostatni sezon.

Poza dobrą dyspozycją indywidualną w siatkówce klubowej Maurice Torres ma na koncie również sukcesy reprezentacyjne, m.in. wicemistrzostwo zdobyte podczas Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów oraz sukcesy młodzieżowe, m.in. srebro i brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów (zdobyte odpowiednio w 2008 i 2010 roku). Najświeższy sukces Maurice Torresa w barwach reprezentacji Portoryko to brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2015 roku.

O sporym wzmocnieniu kędzierzyńskiego zespołu mówił również Andrea Gardini. Szkoleniowiec zwrócił uwagę na progres, jaki w ostatnich latach przeszedł zawodnik.

Maurice Torres jest to zawodnik, który w ostatnich latach we Włoszech bardzo się rozwinął. Z pewnością wzmocni nasz zespół, będąc wartością dodaną nie tylko w PlusLidze, ale również na europejskich parkietach. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy w przyszłość, cieszy się, że dołączy do tak ważnego klubu jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – skomentował zakontraktowanie nowego atakującego trener Andrea Gardini.

Źródło: inf.prasowa / zaksa.pl

Fot: Volleyfoto.it

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *