Transfery: Z Lubina do Szczecina. Mateusz Malinowski dołączył do Espadonu

Transfery: Z Lubina do Szczecina. Mateusz Malinowski dołączył do Espadonu

Espadon Szczecin ma już komplet na ataku. Do drużyny dołączył właśnie Mateusz Malinowski, który związał się kontraktem z klubem ze Szczecina i w sezonie 2017/2018 będzie występował w drużynie Michała Mieszko Gogola.


25-letni Mateusz Malinowski dwa ostatnie sezony spędził w Cuprum Lubin, w drużynie, która zakończyła minione rozgrywki na szóstym miejscu. W latach 2011-2015 atakujący bronił barw Jastrzębskiego Węgla i może z tego etapu gry w CV wpisać swoje największe sukcesy, brązowe medale mistrzostw Polski (2013, 2014) oraz Ligi Mistrzów (2014).

Mateusz będzie odpowiadał za atak wraz z Bartłomiejem Kluthem i nie ukrywa zadowolenia z transferu

Bardzo się cieszę, że od nowego sezonu będę grał w Espadonie Szczecin i liczę na częste występy na boisku – mówił niedługo po podpisaniu kontraktu Malinowski. – Obserwowałem wcześniej pracę trenera Michała Gogola i podobało mi się to, że podczas meczu potrafi wykorzystać całą czternastkę, a nie tylko siedmiu zawodników, którzy rozpoczynają spotkanie. Zapoznałem się też z wizją zespołu, który ma walczyć w nadchodzącym sezonie PlusLigi i cieszę się, że będzie mi dane być jego częścią. Po raz kolejny zagram w ekstraklasie, przede mną nowe cele oraz nowa motywacja i z niecierpliwością czekam już na rozpoczęcie sezonu – podkreśla zawodnik.

Powoli krystalizuje się skład Espadonu na kolejny sezon. Do drużyny dołączył na samym początku karuzeli transferowej w Szczecinie doświadczony fiński rozgrywający, Eemi Tervaportti. Siedmiu siatkarzy zakończyło współpracę z klubem: Dominik Depowski,Łukasz Perłowski (powrót z wypożyczenia do Asseco Resovii Rzeszów), Michał Kozłowski (podpisał dwuletni kontrakt z LOTOS-em), oraz Maciej Wołosz, Bartosz Cedzyński, Michal Sladecek, Danaił Miłuszew.

 

Źródło: inf.prasowa / volleyespadon.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *