Transfery: Z Radomia do Katowic. Emanuel Kohut nowym siatkarzem GKS-u

Transfery: Z Radomia do Katowic. Emanuel Kohut  nowym siatkarzem GKS-u

Katowicki klub poinformował, że kolejnym siatkarzem, który zasilił szeregi GKS-u jest doświadczony środkowy Emanuel Kohut.Umowa z  doświadczonym środkowym została zawarta na dwa kolejne sezony.

 

Włodarze  GKS-u Katowice nie próżnują i  we wtorek poznaliśmy nazwisko kolejnego siatkarza, który będzie reprezentował barwy klubu przez kolejne dwa sezony.

34-letni Emanuel Kohut jest jednym z najlepszych środkowych PlusLigi a swoją bogatą karierę rozpoczynał w VKP Bratysława i niemieckim Generali Haching. Najwięcej lat spędził na włoskich parkietach, gdzie występował w Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Z tym ostatnim zespołem sięgnął po srebrny medal Ligi Mistrzów.

 

Bardzo doświadczony słowacki środkowy  zdecydował się na zmianę klubu po niezłym sezonie w Cerradzie Czarnych Radom, gdzie był wyróżniającą się postacią. Kohut był jednym z najlepszych środkowych PlusLigi. Rozegrał 32 mecze w których zdobył 297 punktów (223 atakiem, 57 blokiem i 17 zagrywką).

Decyzję o zakontraktowaniu Słowaka komentuje menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

– Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował – powiedział Dariusz Łyczko.

 

Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *