Transfery: Z Warszawy do Gdańska. Maciej Olenderek zastąpi Piotra Gacka na pozycji libero w LOTOS-ie

Transfery: Z Warszawy do Gdańska. Maciej Olenderek zastąpi Piotra Gacka na pozycji libero w LOTOS-ie

Kolejne wieści transferowe, tym razem dotyczące ekip z Warszawy i Gdańska. Maciej Olenderek po latach występów w Warszawie zmienia barwy i przenosi się do LOTOSU Trefla Gdańsk na dwa lata.

Maciej Olenderek większość swojej kariery, z wyjątkiem okresu nauki w SMS-ie Spała, związany był z klubami ze stolicy – Metrem i Legią w okresie młodzieżowym oraz AZS-em Politechniką Warszawską od sezonu 2011/2012. W swoim dorobku ma m.in. srebrny medal Pucharu Challenge, tytuły mistrza i wicemistrza Polski młodzików oraz występy w reprezentacjach młodzieżowych.

Z transferu zadowolony jest szkoleniowiec LOTOSU Trefla, Andrea Anastasi.

Cieszymy się, że udało nam się pozyskać utalentowanego gracza, aspirującego do grona czołowych polskich libero. Maciek wciąż jest młodym zawodnikiem, który może i chce rozwijać się jako siatkarz, a przy tym ma już kilka lat doświadczenia w PlusLidze. Jestem przekonany, że w najbliższym sezonie potwierdzi swój potencjał i dobrze wpasuje się w nasz styl gry, a nasz zespół dzięki niemu będzie gotów do walki o wyższe cele – ocenił Włoch.

Olenderek  miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w 30 meczach PlusLigi. Dwukrotnie zostając uznanym za najlepszego gracza spotkania. Sam zawodnik potwierdza, że  duży wpływ na decyzję o zmanie barw klubowych miała osoba trenera.

W Gdańsku szykuje się ciekawy skład, który w przyszłym sezonie będzie mógł walczyć o wysokie cele. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Oczywiście duży wpływ na przenosiny nad morze miała też dla mnie osoba Andrei Anastasiego. To szkoleniowiec o ogólnoświatowej renomie i… mam nadzieję, że zrobi ze mnie siatkarza – komentuje libero.

Jego zmiennikiem będzie 20-letni Fabian Majcherski. Siatkarz, który jest wychowankiem SPS-u Lębork, od czterech lat związany jest z LOTOSEM Treflem. Reprezentował żółto-czarne barwy w kategoriach młodzieżowych, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski juniorów oraz brązowy medal Młodej Ligi.

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *