Transfery: Zmiany na pozycji przyjmującego w Olsztynie. Robbert Andringa dołaczył do ekipy Indykpolu AZS-u

Transfery: Zmiany na pozycji przyjmującego w Olsztynie. Robbert Andringa   dołaczył do ekipy Indykpolu AZS-u

Robbert Andringa jest nowym siatkarzem, który od nowego sezonu będzie występował w akademickim barwach w Olsztynie. Zastąpi na pozycji przyjmującego Aleksandra Śliwkę.

Robbert Andringa związał się z Indykpolem AZS-em Olsztyn rocznym kontraktem. Holenderski przyjmujący karierę rozpoczynał na krajowych boiskach, w klubie Lycurgus Groningen Volleyball (2008 – 2013). Następnie grał  w zespole Lindemans Alast,z którym zdobył w 2015 roku Puchar oraz Superpuchar Belgii, by przenieść się do ligi francuskiej.

Reprezentant Holandii zastąpi w zespole Aleksandra Śliwkę, któremu włodarze klubu już teraz dziękują za rok spędzony w stolicy Warmii i Mazur.

Priorytetem było dla nas zatrzymanie Aleksandra Śliwki – wyjaśnia Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. –  Od lutego prowadziliśmy rozmowy z samym zawodnikiem oraz Asseco Resovią Rzeszów w sprawie wypożyczenia na kolejny sezon. Niestety nie otrzymaliśmy zgody, więc szukaliśmy jego następcy. Wybór padł na reprezentanta Holandii, którego mocną stroną jest bardzo dobre przyjęcie zagrywki.Jestem przekonany że zawodnik wkomponuje się w zespół, co przełoży się na dobre wyniki w następnym sezonie.

Sam zawodnik również nie ukrywa radości z podpisania kontraktu. – Jestem zadowolony i podekscytowany z dołączenia do Indykpolu AZS Olsztyn w przyszłym sezonie – mówi Robbert Andringa. – Nie mogę się już doczekać, kiedy będę grał w PlusLidze i rywalizował z najsilniejszymi drużynami na świecie!

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl

Fot. indykpolazs.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *