Transfery: Znamy nowego pracodawcę Jurija Gladyra

Transfery: Znamy nowego pracodawcę Jurija Gladyra

Środkowy, który ostatni sezon grał w bełchatowskiej Skrze, po wielu latach spędzonych w PlusLidze Polskę zamieni na Turcję. Od przyszłego roku ukraiński siatkarz będzie bronił barw Fenerbahçe Stambuł.

Jurij Gladyr znany jest polskim kibicom z występów w Politechnice Warszawskiej, gdzie spędził swój pierwszy sezon w PlusLidze i PGE Skrze Bełchatów, w której barwach grał w ostatnim sezonie. Największe triumfy środkowy święcił jednak z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W Kędzierzynie Gladyr spędził aż siedem sezonów, w trakcie których zdobył m.in. mistrzostwo Polski (2016), Puchar Polski (2013, 2014) i wicemistrzostwo kraju (2011, 2013). W ubiegłym roku ukraiński środkowy z powodzeniem pełnił rolę zmiennika w drużynie srebrnych medalistów mistrzostw Polski, bełchatowskiej Skrze – dla bełchatowian zdobył 101 punktów (63 atakiem przy 70% skuteczności, 25 blokiem, 13 zagrywką) i otrzymał jedną nagrodę MVP.

Po wielu latach spędzonych w polskiej ekstraklasie, Jurij Gladyr postanowił wybrać turecki kierunek – środkowy w następnym sezonie będzie reprezentował barwy Fenerbahçe Stambuł.

Źródło: inf.własna/skra.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *