Turnieje przedsezonowe: Międzynarodowe granie po raz trzeci w Raciborzu

Turnieje przedsezonowe: Międzynarodowe granie po raz trzeci w Raciborzu

 

W dniach 16-18 września 2016 do hali Arena RAFAKOpo raz kolejny zawitają zmagania siatkarzy, którzy powalczą w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. To już trzecia edycja tego siatkarskiego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w Raciborzu. W tym roku o trofeum powalczą cztery drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Effector Kielce i Hypo Tirol Innsbruck.


 

Każda z przedstawionych ekip jest dobrze znana miejscowej publiczności, bowiem miała już okazję grać w raciborskim turnieju. Warto dodać, że kielecki Effector triumfował w ubiegłorocznej edycji, a drużyna austriacka wygrała zawody organizowane w 2014 roku. Druga edycja turnieju może poszczycić się dużym sukcesem, bowiem zmagania przyciągnęły do hal w Rudniku, jak i w Raciborzu, wielu kibiców. – Po pierwszej edycji turnieju bardzo chcieliśmy zapełnić halę w czasie kolejnych zmagań. Bardzo się cieszymy, ponieważ nam się to udało. Rozgrywki w ubiegłym roku przyciągnęły naprawdę wielu kibiców, a cała hala żyła wydarzeniami na boisku. W tym roku mamy nadzieję, że powtórzymy to i rywalizacja toczyć się będzie przy dopingu pełnych trybun – mówi Jakub Michalak.


W zbliżającym się turnieju pretendentami do końcowego zwycięstwa są z pewnością siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, obecni mistrzowie Polski. Na drodze do końcowego triumfu będą chcieli stanąć im jastrzębianie. Dla obu drużyn turniejowy pojedynek będzie kolejnym, w którym zmierzą się ze sobą. Do tej pory w dwóch pierwszych meczach towarzyskich górą byli gracze Marka Lebedewa. To właśnie mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie pierwszym spotkaniem Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Ten mecz rozegrany zostanie już w czwartek – w Jastrzębiu-Zdroju, bowiem połączony zostanie z prezentacją miejscowego zespołu. Następnie rozgrywki przeniosą się już do Raciborza, gdzie w piątek Effector zmierzy się z Hypo Tirol. Dzień później z Austriakami walczyć będzie ZAKSA, a kielczanie zagrają z Jastrzębskim Węglem. Finałowy dzień turnieju to mecze Hypo Tirol Innsbruck – Jastrzębski Węgiel i ZAKSA – Effector.


Głównym założeniem naszego turnieju jest propagowanie siatkówki w regionie. Chcemy, by turniej z roku na rok rozwijał się i przyciągał coraz większą rzeszę kibiców, a także najlepsze drużyny, które będą prezentować się w raciborskiej hali. W tym roku liczba turniejów towarzyskich jest bardzo duża, z tego względu o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz będą rywalizować cztery zespoły. Mimo to jestem pewny, że zapewnią one wysoki poziom zawodów – mówi pomysłodawca turnieju, Jakub Michalak z agencji Michalak Brothers. – Raciborski turniej dla naszych stałych gości, stał się jednym z głównych punktów w przygotowaniach do zbliżającego się sezonu ligowego. To na pewno dobry sprawdzian obecnej dyspozycji zespołów oraz możliwość rozegrania spotkań z ciekawymi rywalami – dodaje Michalak.


Dla miejscowych kibiców siatkarskich zbliżający się turniej będzie okazją do spotkania m.in. zawodników grających w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Do Raciborza zawitają m.in. Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Paweł Zatorski, Rafał Buszek i Mateusz Bieniek.

Wzorem lat ubiegłych wstęp na turniej jest bezpłatny.


 

Terminarz Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz:


15.09 czwartek (Jastrzębie-Zdrój)
17:00 Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle


16.09 piątek (ARENA RAFAKO – Racibórz)
18:00 Hypo Tirol Innsbruck –Effector Kielce


17.09 sobota (ARENA RAFAKO – Racibórz)
16:00 Hypo Tirol Innsbruck – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
18:30 Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel


18.09 niedziela(ARENA RAFAKO – Racibórz)
15:00 Hypo TirolInnsbruck – Jastrzębski Węgiel
17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce

 

 Źródło: inf.prasowa

Fot. plakat organizatora turnieju

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *