WorldTour Olsztyn 2017: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w II rundzie turnieju. Polki żegnają się z Olsztynem i zajmują 9.lokatę

WorldTour Olsztyn 2017: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w II rundzie turnieju. Polki  żegnają się z Olsztynem i  zajmują 9.lokatę

W Olsztyńskim czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w II rundzie fazy pucharowej zagrają dwie męskie pary. Reprezentantki wśród Pań, Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska, pożegnały się z turniejem w II rundzie, zajmując ostatecznie wysoką 9.lokatę.

 

Z czterech polskich męskich teamów, które dotarły do I rundy zmagań, w dalszej grze pozostały tylko dwie pary. W  piątkowej sesji popołudniowej duet Prudel/Kujawiak rozegrał  ciekawe spotkanie  z parą Pedro Solberg/Guto, których pokonali po tie-breaku. Na Biało-Czerwonych czekają już w następnej kolejce Białorusini Kawalenka/Dziadkou.

Polsko-polski mecz  między Kantorem/Łosiakiem a Rudolem/Szałankiewicz rozstrzygnął się lepiej na korzyść tych pierwszych. Srebrni medaliści z turnieju Major w Gstaad i zdobywcy brązowych krążków w Long Beach zmierzą się kolejno z amerykańskim dobrze im znanym duetem Dalhausser/Lucena.

 

Wyniki spotkań – I Runda (piątek, 21 lipca):

 

Pedro Solberg/Guto [BRA] –  Prudel/Kujawiak [POL]  1:2 (12:21,21:18, 12:15)

Łosiak/Kantor POL –  Rudol/Szałankiewicz [POL]  2:0 (21:18,21:13)

Fijałek/Bryl [POL]   – Herrera/Gavira [ESP] 0:2 (18:21, 16:21)

 

 

Niewiele do zwycięstwa zabrakło aktualnie najlepszej żeńskiej parze Kołosińska/Gruszczyńska, które po dwóch zaciętych partiach schodziły  z boiska pokonane przez duet Brazylijek Agatha/Duda. Tym samym 9.lokata w olsztyńskim turnieju to najlepszy wynik Polek w tym sezonie.

 

Kołosińska/ Gruszczyńska [POL] – Agatha/Duda [BRA]  0:2 ( 19:21, 19:21)

 

 

 

Źródło: inf.własna / worldtour.2017.fivb.com

Fot. FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017

 

 

 


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *