WorldTour Olsztyn 2017: Triumf Brazylijek i Niemców. Najlepsza polska para zakończyła turniej w Olsztynie na 5.miejscu

WorldTour Olsztyn 2017: Triumf Brazylijek i Niemców. Najlepsza polska para zakończyła turniej w Olsztynie na 5.miejscu

W olsztyńskim czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w walce o medale zabraknie polskich przedstawicieli. Najlepszy z polskich par, Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak przegrali mecz o ćwierćfinał z Łotyszami i zakończyli rywalizację na dobrym 5.miejscu.

 

Dwie polskie pary męskie walczyły sobotniego poranka  w â?? finału World Tour w Olsztynie. Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem  rozegrali zacięte spotkanie z Amerykanami Dalhausser / Lucena ale powtórki z finału z Gstaad nie było. Rywale zakończyli zwycięsko obydwie partie na przewagi i to oni awansowali do dalszej fazy. Brązowi medaliści z Long Beach zajęli tym samym 9.lokatę i mogą się powoli przygotowywać do startu w mistrzostwach świata, które ruszają już niebawem we Wiedniu.

 

Od zwycięstwa dzień rozpoczęli Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, którzy pokonali po tie-breaku białoruską parę Kawalenka/Dziadkou. Wygrana pozwoliła im wystąpić jeszcze w sobotę w meczu o najlepszą czwórkę turnieju a po przeciwnej stronie siatki stanęli siatkarze z Łotwy, Plavins/Regeza. Głośny doping z trybun niestety nie pomógł ostatniej polskiej parze w turnieju. Biało-Czerwoni przegrywając w końcówkach obu partii zakończyli zmagania na dobrym 5.miejscu.

 

 

1/8 finału – sobota, 22 lipca:

Kawalenka/Dziadkou [BLR] – Prudel/Kujawiak [POL] 1:2 (21:17, 20:22, 10:15)

Dalhausser/Lucena [USA] – Łosiak/Kantor [POL]   2:0 (22:20, 23:21)

 

1/4  finału – sobota, 22 lipca:

Plavins/Regza [LAT] – Prudel/Kujawiak[POL]  2:0 (21:17, 21:19)


 

W wyniku kontuzji barku Kerri Walsh-Jennings w trakcie półfinałowego spotkania z parą Humana-Paredes/Pavan nie odbędzie się w niedzielę mecz o brąz u kobiet. Trzecie miejsce zatem zajmują Brazylijki Agatha/Duda, natomiast  w półfinale zmierzą się ze sobą wspomniane wcześniej Kanadyjki oraz Brazylijki, Larissa/Talita.

W turnieju mężczyzn o złoto powalczą na piasku Amerykanie (Doherty/Hyden) z Niemcami (Bockermann/Fluggen) a o brąz zagrają Meksykanie (Vigren/Ontiveros) z pogromcami polskiej pary, Łotyszami (Plavins/Regza).

 

Harmonogram – niedziela, 23 lipca:

 

11:30 Kids Camp z Pawłem Zagumnym

 

12:30 Mecz VIP

 

13:35 Finał – kobiety

 

14:50 Mecz o 3. miejsce – mężczyźni

 

16:05 Finał – mężczyźni


 

                                      

Źródło: inf.własna / worldtour.2017.fivb.com

Fot. FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *