XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Moc atrakcji w Krakowie na początku sierpnia. Dokładny terminarz turnieju

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zbliża się wielkimi krokami. Już od czwartku biało-czerwoni zmierzą się pod Wawelem kolejno z Serbią, Brazylią i Finlandią. Turniej jest jednym z etapów przygotowań kadry do najważniejszej imprezy sezonu – kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich (9-11 sierpnia, Gdańsk). Na kibiców czeka  kilka atrakcji.

 

Stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

– Trener Heynen chce jak najlepiej przygotować drużynę do walki o igrzyska w Tokio, więc z naszej strony staramy się dopasować wszystko, by jak najbardziej pomóc polskiej drużynie i sprawić, by Memoriał ponownie okazał się dla niej talizmanem, jak przed rokiem, gdy tuż po nim pojechali walczyć na mistrzostwo świata i wrócili z drugim z rzędu złotem – podkreśla Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Jakie atrakcje będą czekały na kibiców w „Volley Bajce”? – Mamy mnóstwo eksponatów, często unikatowych, jak choćby puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku – opowiada pasjonat polskiej siatkówki i właściciel kolekcji Grzegorz Szewczyk. – W trakcie Memoriału można będzie zobaczyć także m.in. stroje z igrzysk w Montrealu, wiele osobistych pamiątek graczy Złotej Drużyny Wagnera, a także wyjątkową kolekcję medali – mamy w swoich zbiorach wszystkie medale zdobyte przez polską siatkówkę – zachęca Szewczyk.

 

Dokładny program XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

1 sierpnia (czwartek)
Polska – Serbia, godz. 17.00
Brazylia – Finlandia, godz. 20.00

2 sierpnia (piątek)
Polska – Brazylia, godz. 17.30
Finlandia – Serbia, godz. 20.30

3 sierpnia (sobota)
Serbia – Brazylia, godz. 12.00
Polska – Finlandia, godz. 15.00

 

Bilety można nabywać na platformie Eventim.pl Link do sprzedaży biletów:

https://www.eventim.pl/memorial-wagnera-bilety.html?affiliate=FKB&doc=artistPages/tickets&fun=artist&action=tickets&kuid=555131

 

 

Zródło: inf.prasowa / fundacjawagnera.pl

Fot. Fundacja Wagnera / logo Memoriału

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *